Facebook’ta İzmir Adıyaman Oldu!

İnternet
Dünyanın en büyük sosyal ağı Facebook’ta ilginç bir olay yaşandı. İzmir’de yaşayan kullanıcıların büyük bir çoğunluğunun “yaşadığı yer” bilgisi değişmiş durumda. Kendi istekleri dışında “yaşadığı yer”...
EMOJİLE

Dünyanın en büyük sosyal ağı Facebook’ta ilginç bir olay yaşandı. İzmir’de yaşayan kullanıcıların büyük bir çoğunluğunun “yaşadığı yer” bilgisi değişmiş durumda. Kendi istekleri dışında “yaşadığı yer” bilgisinin Adıyaman olarak değiştiğini gören kullanıcılar büyük bir şaşkınlık yaşıyor.

İzmir’de Yaşayan Kullanıcılar Adıyaman’da Yaşıyor Görünüyor

Facebook'ta

Henüz neden kaynaklandığı belli olmayan durum, İzmir’de yaşayan kullanıcıların kısa sürede fark etmesi ve sosyal medyada sorunu dile getirmesiyle ortaya çıktı. Kullanıcılar kendi profillerinden çok arkadaş bilgilerinden sorunu fark ettiler. İzmir’de yaşayan birçok arkadaşını Adıyaman’da yaşıyor şeklinde gören kullanıcılar, kendi profillerine baktığında yer bilgisinin Adıyaman olarak değiştiğini gördü. Ayrıca İzmir’den paylaşımlarda bulunan kullanıcıların “Adıyaman Yakınlarında” şeklinde lokasyon bilgisine sahip oldukları görüldü.

Facebook'ta

Hali hazırda Adıyaman bağlantısının üzerine tıklandığında İzmir’e ait bilgiler açılması İzmir’in adının Adıyaman olarak değiştirildiği anlamına geliyor. Bu şehri kaldırıp yeniden İzmir’i ekleme denemesi ise sonuç vermiyor. Çünkü İzmir aramasının sonucu olarak Adıyaman (İzmir, Turkey) çıkıyor.

shifdelete.com

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme