Facebook’ta Artık Medya Paylaşımı Öne Çıkıyor

İnternet
 Facebook’un, Google+ ve Twitter’a karşı kendini farklı konumlandırmaya çalıştığı söyleniyor. Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg, sitenin sayfa tasarımında planlanan önemli de...
EMOJİLE

 Facebook’un, Google+ ve Twitter’a karşı kendini farklı konumlandırmaya çalıştığı söyleniyor.

Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg, sitenin sayfa tasarımında planlanan önemli değişiklikleri ve kullanıcılar arasında medya paylaşımını dramatik boyutlarda artırma hedefini yıllık Facebook konferansında kamuoyuna duyurdu.

Facebook, sosyal medyada pazardan pay kapmaya çalışan rakiplerine karşı kullanıcılarının ilgisini yeni unsurlarla ayakta tutmaya çalışıyor.

Facebook sayfasının uygulama platformu, kullanıcıların Spotify gibi müzik sitelerinde dinlediği müziği ya da Netflix gibi film sitelerinde izledikleri filmi arkadaşlarıyla aynı anda paylaşmalarını sağlayacak biçimde yenileniyor.

Haber siteleri de bu platforma taşınıyor.

Kullanıcılar, gizlilik ayarlarına bağlı olarak, arkadaşlarının ne ile meşgul olduğunu çok daha yakından takip etme imkanına kavuşuyor.

Mark Zuckerberg, ”Bir başkasının dinlediği müziği merak edip tıklamak ve yeni bir şey öğrenmek harika bir deneyim. Arkadaşlarınla çok sevdiğin müzik gruplarını ya da bir filmi paylaşabilmek de şahane.” diye konuştu.

Facebook’un sayfa tasarımında yaptığı en büyük değişim ise kullanıcıların kimlik bilgilerinin bir zaman çizelgesinde yer alacak olması.

Zaman çizelgesinde, kullanıcının koyduğu resim yahut video gibi görsel ve işitsel mesajlar sıralı olacak.

Gözlemciler Facebook’un yeni haliyle en büyük iki rakibi Google+ ve Twitter’ın karşısında farklı durmaya çalıştığına dikkat çekti.

Yeni değişikliklerle Facebook’un daha çok, yakın zaman öncesine kadarki popülerliği artık sönmüş olan Myspace’in sayfa formatına yaklaştığını düşünenler var.

haber7.com