Facebook Sizi Tutuklatabilir

İnternet
Sosyal ağ listenizdeki insanlarla iyi geçinin yoksa sonunuz hapisane olabilir. İşte bu konuda örnek teşkil eden bir olay… Facebook gibi sosyal ağların üyeleri için bir dönem tüm dünya sadece ark...
EMOJİLE

Sosyal ağ listenizdeki insanlarla iyi geçinin yoksa sonunuz hapisane olabilir. İşte bu konuda örnek teşkil eden bir olay…

Facebook gibi sosyal ağların üyeleri için bir dönem tüm dünya sadece arkadaş listelerinden ibaretti. Abartılı şakalar ve küfürleşmelerin bile en büyük cezası arkadaşları tarafından engellenmekten öteye gitmiyordu.

Ancak 500 milyona yaklaşan üye sayısıyla birlikte artık Facebook kanun önünde de delil sayılacak hale geldi. Amerika’da yaşanan bir olay sosyal ağlarda yaşanan en ufak değişikliklerin bile gerçek hayatta acı acı yankılanabileceğini gösteriyor.

Dün yaşanan ve sıradan bir üçüncü sayfa haberi olma niteliği taşınan bu olayı teknoloji gündemine oturtan ise taraflardan birinin Facebook’u delil olarak kullanması.

Florida’da yaşayan Eric James Wilson adlı vatandaş bir kadınla tartıştığı için komşuları tarafından polise şikayet edildi. Willson’la yakınlığı bilinmeyen kadın polis ekipleri olay terine geldiği zaman şikayetçi olduğunu belirtti.

Şikayetin nedeni ise alışılmaşın dışında bir kıskançlık kriziydi. Willson, Facebook üzerindeki ilişki durumunu ‘evli’ konumundan ‘bekar’ haline getirmişti.

Üçüncü Sayfa Haberi Nasıl Teknoloji Gündemini Değiştirdi?

Teknoloji sitesi ShiftDelete.Net’in haberine göre, kıskançlık krizi yaşayan kadın Willson ile kavgaya tutuştu ve sonuçta Facebook’u kanıt olarak göstererek genç sosyal ağ kullanıcısının tutuklanmasını sağladı.

Bu olay, sıradan bir kıskançlık krizi gibi gözükse de soyal ağların artık ne kadar da önemli delil olarak sayılmaya başladığına örnek oluyor.

Şikayetçi kadının ve Wilson’ın akıbetini zaman gösterecek ancak her sosyal ağ kullanıcısı Facebook hesabı üzerinde değişiklik yaparken etkilerini artık iki kez düşünmek zorunda olduğu kesinleşmeye başladı.

Bu tarz bir durumu yaşasanız siz ne yapardınız? Facebook’ta yaptığınız eylemlerin sonucunu düşünüyor musunuz?

haber7

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme