Facebook Apple’a rakip oluyor

İnternet
Apple’ın Siri’si ve Microsoft’un Cortana’sına güçlü bir rakip geliyor. Kendi dijital asistanını geliştirmek için düğmeye basan Facebook,  Ayrı bir uygulama haline getirdiğ...
EMOJİLE

Apple’ın Siri’si ve Microsoft’un Cortana’sına güçlü bir rakip geliyor.

Kendi dijital asistanını geliştirmek için düğmeye basan Facebook,  Ayrı bir uygulama haline getirdiği mesajlaşma platformu Facebook Messenger’a entegre edilecek  ‘Facebook M’ isimli isimli proje için testlere başladı. 

Bir Facebook geliştiricisi tarafından yapılan paylaşımlara göre,  Facebook M, Siri ve Cortana’nın aksine alışveriş odaklı olacak.  

İngiliz ajan James Bond’un sekreteri ‘Moneypenny’nin adını alacağı iddia edilen dijital asistanın kullanıcıların istekleri doğrultusunda alışveriş tavsiyeleri, istenmesi halinde satın almalar ve rezervasyonlar yapacağı belirtiliyor. 

Apple’ın Siri ve Microsoft’un Cortana uygulamalarına benzer bir kullanım sunacak olan Moneypenny’nin bu uygulamaların aksine bir cinsiyeti olmayacak. 

NTV’de yer alan habere göre, bugün ABD’nin San Francisco kentinde yaşayan bazı kullanıcılarının kullanımına test amacıyla açılan asistanın ne zaman 1.4 milyar Facebook üyesine hizmet vermeye başlayacağına dair bir bilgi ise bulunmuyor. 

İlk etapta iOS platformuna gelmesi beklenen dijital asistanın uzun vadede Android ve Windows platformlarına da entegre olması bekleniyor. 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme