Evden İşe Artık Bu Arabayla

İnternet
Küresel ısınma su kaynaklarının azalması gibi problemler arttıkça küresel ısınmanın sorumluları çareler arama yoluna gidiyor. Bunlardan birisi de otomotiv sanayi. Karbondioksit salınımın suçlularından...
EMOJİLE

Küresel ısınma su kaynaklarının azalması gibi problemler arttıkça küresel ısınmanın sorumluları çareler arama yoluna gidiyor. Bunlardan birisi de otomotiv sanayi. Karbondioksit salınımın suçlularından kabul edilen otomobillerin üreticileri de karbondioksit salmayan araçlar yapmaya çalışıyor.

Bunlardan bir tanesi de sıfır emisyon tek kişilik araçlar. Geçtiğimiz günlerde Segway’le birlikte tek kişilik araç P.U.M.A’yı üreten General Motors’un ardından Toyota da bu kervana katıldı. Adı i- Real olan araç P.U.M.A’ya çok benzerlikler gösteriyor. Aynen onun gibi tek kişilik ve tek pille şarj edilebiliyor. İlk kez geçtiğimiz yıl Tokya Oto Şov’da tanıtılan aracın P.U.M.A’dan farkı ise biri önde ikisi arkada olmak üzere üç tekerlekli olması.

P.U.M.A teki pille 56 kilometre gidebilirken, i Real 40 km gidebiliyor. Tek kişilik bu araçların ise özellikle iş yeri ve evi arasında yolculuk eden kişiler tarafından tercih edilmesi bekleniyor. 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme