E-Devletin Derin Uykusu

İnternet
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 1 Mayıs 2009 Cuma günü saat 19 sularında yeni kabine üyelerini canlı yayınlarda açıkladı. Ancak irili ufaklı yüzlerce haber-blog sitesi bu değişimi sayfalarına taşırken, ...
EMOJİLE

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 1 Mayıs 2009 Cuma günü saat 19 sularında yeni kabine üyelerini canlı yayınlarda açıkladı.

Ancak irili ufaklı yüzlerce haber-blog sitesi bu değişimi sayfalarına taşırken, birincil başvuru kaynağı olması gereken başbakanlık internet sitesi bu akşama kadar bu güncellemeyi yapmadı, ya da yapamadı.

Cuma akşam saat 7’den bugüne kadar tam 70 saat süren bu derin uykudan nihayet uyandılar ve yeni kabine üyelerini özgeçmişleri ile yayınladılar.

Yetkililer Başbakan Erdoğan’ın açıklamasının haftanın son gününe denk gelmesi ve araya tatil girmesi gibi memur bahanelerine sığınmazlarsa, internet ve bilişim konusunda şapkalarını önlerine koyup düşünmeleri gerekiyor.

Hakkari’deki okullara kadar internet sınıfları kuran devlet, vatandaşına güncel bilgi sunmayı, teknolojik yatarımdan daha önemli gördüğü zamanlar da gelecek diye umud ediyoruz.

Tabiki hala güncellenmemiş bir çok bakanlık sitesi, eski içerikleri yayınlamaya devam ediyor. Bakanlım bu haberimizde yer alan diğer kurumların derin uykusu daha kaç saat sürecek.

Bu rötar devlete yakışmadı haberi için tıklayınız

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme