Dünyanın En İnce Televizyonu

İnternet
  80 farklı ülkede faaliyet gösteren Güney Koreli elektronik devi LG, dünyanın en ince Sıvı Kristal Ekran (Liquid Crystal Display – LCD) televizyonunu üretti. Sadece 5,9 milimetre kalınlığı...
EMOJİLE

 

80 farklı ülkede faaliyet gösteren Güney Koreli elektronik devi LG, dünyanın en ince Sıvı Kristal Ekran (Liquid Crystal Display – LCD) televizyonunu üretti. Sadece 5,9 milimetre kalınlığında olan teknoloji harikası televizyonların 106 ve 120 ekranlık iki modeli bulunuyor. Japon rakibi JVC’nin bu alanda elinde bulundurduğu 7 milimetre rekorunu kıran LG, klasik Soğuk Katot Floresan Lamba (Cold Cathode Fluorescent Lamp – CCFL) teknolojisi yerine, Işık Yayan Diyot (Light Emitting Diode -LED) arka aydınlatma sistemi kullanarak bu inceliğe ulaştıklarını bildirdi. CCFL, laptop bilgisayarların ekranlarında da kullanılıyor.

LG’nin son ürünü, 7 milimetre kalınlığındaki JVC’den ağır olsa da, 120 Hz’lik yüksek kalite ve canlı renklerle rakibinin önüne geçiyor. 106 ekranlık model 6,1, 120 ekranlık model ise 7,3 kilogramlık ağırlıklarıyla dikkat çekiyor. Yeni LG’lerin ne zaman satışa sunulacağı ve fiyatının ne kadar olacağı henüz belirlenmemiş. Nano teknoloji alanında her geçen gün yeni ufukların açıldığı günümüzde, özellikle Uzakdoğulu teknoloji devleri ‘ince televizyon’ alanında büyük bir rekabet içerisinde.

Uzmanlar, geleceğin LCD televizyonlarının daha ince ve hafif olacaklarını, az enerji harcayacaklarını ve yüksek ekran performansı sunacaklarını belirtiyor. LCD’nin tahtına aday olarak gösterilen yeni nesil ekran teknolojisi Organic Light Emitting Diode (OLED) televizyonların kalınlıkları ise 1 milimetreye kadar düşmüş durumda.
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme