Demokrasi Herkese Lazım

İnternet
Geçtiğimiz hafta değiştirdiği kullanım koşulları beyannamesi ile büyük tepki toplayan, bu yüzden aldığı kararı geri çektiğini açıklayan dünyanın en hızlı büyüyen sosyal ağ sitesi Facebook, yeni kullan...
EMOJİLE

Geçtiğimiz hafta değiştirdiği kullanım koşulları beyannamesi ile büyük tepki toplayan, bu yüzden aldığı kararı geri çektiğini açıklayan dünyanın en hızlı büyüyen sosyal ağ sitesi Facebook, yeni kullanıcı sözleşmesi ve site kullanım koşulları beyannamesi için kullanıcılarını dinlemeye karar verdi.

Facebook kurucusu ve yönetim kurulu başkanı Mark Zuckerberg sitenin resmi blog sayfasında yazdığı mektupla, geçtiğimiz hafta yapılan geniş çaplı çevrimiçi protesto nedeniyle, yeni kullanım şartlarının oluşturulmasında yönetim kuruluna yol göstermeleri için kullanıcılara çağrı yaptı.

Zuckerberg, mektubunda yeni kullanım şartnamesi için birkaç alternatif çıkarıldığını, bu alternatifler üzerinden kullanıcıların oylamalarıyla en çok oy alan gizlilik, kişisel bilgilerin mülkiyet hakları gibi farklı maddelerin karara bağlanacağını açıkladı.

Site yönetimi, Şubat ayı başında kullanıcı şartnamesini sessizce değiştirmiş, bu durum fark edildiği andan itibaren birçok İnternet sitesi ve Facebook kullanıcı gruplarında şiddetle eleştirilmişti. Yapılan protestolar karşısında çaresiz kalan site yönetimi geçtiğimiz hafta yaptığı değişikliği geri almış ve kullanıcılarından özür dilemişti.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme