BYTE da Kepenk İndirdi

İnternet
Dünya Yayıncılık A.Ş. tarafından yayınlanan iki bilgisayar dergisinden bir tanesi olan BYTE Türkiye’nin yayın hayatına son verildi. Abonelere gönderilen dergilerin içine yerleştirilen ve kendile...
EMOJİLE

Dünya Yayıncılık A.Ş. tarafından yayınlanan iki bilgisayar dergisinden bir tanesi olan BYTE Türkiye’nin yayın hayatına son verildi. Abonelere gönderilen dergilerin içine yerleştirilen ve kendilerine "Haziran sayısından itibaren BYTE değil PC World dergisi" gönderileceği yazan kağıtla ortaya çıkan durum, bilişim yayınlarında uzun süredir yaşanan sorunların bir dergiye daha mal olduğunu gösterdi.

Yeni Yayın Şekli

BYTE dergisine ait forumlarda yapılan açıklamada, bütün editörlerin PC World kadrosuna dahil olduğu belirtilirken, bundan sonra Jerry Pournelle, Hakkı Öcal ve Güçlü Tuğay gibi yazarların artık PC World’de yazacağı belirtiliyor. Ekonomik kriz ve düşen satışların bir sonraki adımda hangi derginin yayın hayatına son vereceği ise tamamen bir muamma. Electronic Gaming Monthly ve PC Magazine’le başlayan ve BYTE’la devam eden dergi kapatmaların sektöre oldukça zarar vermesinin yanı sıra yeni girişimcilerin de gözünü korkuttuğu bir gerçek.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku gidermefanustur