Bunu Okumadan Sakın Almayın!

İnternet
Dijital fotoğraf makinelerinde her ne kadar ilk başta profesyonellere hitap ediyor gibi görünse de artık son kullanıcıların da kullandığı dijital SLR makineler varlığını çok fazla hissettiriyor. Bu ma...
EMOJİLE

Dijital fotoğraf makinelerinde her ne kadar ilk başta profesyonellere hitap ediyor gibi görünse de artık son kullanıcıların da kullandığı dijital SLR makineler varlığını çok fazla hissettiriyor. Bu makinelerin en büyük özelliği elbette çekmeden önce lens üzerinden sahneyi size göstermeleri ve daha önemlisi, tamamen değiştirilebilir bir lens sistemine sahip olmaları.

Elbette bu iki şart SLR makineler için temel özellik olsa da yeni nesil SLR makinelerde (biraz zorlama özellik olduğunu düşünsek de) video kayıt ve LCD ekrandan çekmeden önce izlemek gibi SLR ve DSLR kavramıyla ilgili olmayan yetenekler de bu makinelere ekleniyor. Elbette bu özellikler sadece giriş seviyesinde yok. Peki DSLR makine alırken nelere bakmak gerekiyor?

Fiyat Önemlidir

Öncelikle, giriş seviyesi bir ürün alacağımız için fiyat en önemli kıstas. Kullanıcıların 5000 ila 10.000 Euro arasında gezinen üst seviye makinelerle çok fazla ilgileneceğini düşünmüyoruz. Kaldı ki bu seviyede bir gövdeye para verildiği zaman, esas masraf kapısı olan lenslere artık banka kredisi de dayanmayacaktır.

Sözün özü kullanıcıların bakması gereken fiyat aralığı 2000 lira ve aşağısı dersek yanlış olmaz.Peki burada karşımıza çıkan seçenekler neler? Kim ne satın alabiliyor? Bunlara yakından bakalım.


Hepsine sahip olmak için biraz para harcamanız gerekiyor. Evde denemeyin!
Gövdenin maliyeti, lens sistemlerine göre çok düşüktür.

KDV dahil 2000 liralık psikolojik sınır kullanıcıların giriş seviyesinde işini görebilecek ve hatta uzun yıllar obtüratör bozulana kadar kullanmaktan sıkılmayacakları gövdelere ve hatta "kit lens" diye tabir edilen başlangıç seviyesi lenslere de yetebiliyor. Dolayısıyla bu bütçe,ileride yapacağınız lens takviyeleriyle sizi yıllarca fotoğraf aşkıyla deklanşör müptelası yapacak miktardadır diyebiliriz.

Fiyatımızı belirlediğimize göre diğer seçeneklere devam edebiliriz.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku gidermefanustur