Bu İşlemci Türünün En Hızlısı!

İnternet
AMD’nin en son üst seviye işlemcisi olan Phenom II X4, kullanıcılara dört çekridekli bir performans kaynağı olarak sunuldu. Zaman içinde aynı seriden birçok işlemci piyasaya sürüldüyse de bu işl...
EMOJİLE

AMD’nin en son üst seviye işlemcisi olan Phenom II X4, kullanıcılara dört çekridekli bir performans kaynağı olarak sunuldu. Zaman içinde aynı seriden birçok işlemci piyasaya sürüldüyse de bu işlemciler hep "kralın" altına konumlandırıldı. Bu defa AMD size daha gelişmiş bir işlemciyle geliyor. Yeni işlemcinin özelliği öncekilerden daha hızlı olması. Ayrıca yeni bir soket yapısı olan AM3’e de uygun olan bu işlemci, DDR3 belleklere yapacağınız geçişte size yardımcı olabilir.

45 nm mimarisiyle üretilen AMD Phenom II 955 Black Edition dört çekirdeğe sahip ve 3,2 GHz hızında çalışıyor. 16 çarpana sahip işlemcinin L2 önbelleği 2 MB ve L3 önbelleği 6 MB. İçersindeki dahili bellek kontrolcüsü maksimum DDR3 1600 MHz destek sunuyor. 0,875 ila 1,5 V gerilimde çalışabilen işlemcinin TDP (ısıl tasarım gücü) değeri 125 Watt.

Bu işlemciyi alacaksanız anakartınızın BIOS’unu güncellemeniz gerekiyor. Çünkü halihazırda piyasada bulunan AM3 anakartlar bu işlemciyi tanımıyor.

 

Test sonuçlarını ve değerlendirmeyi okumak için tıklayın

 

 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme