Bu da Wii’nin Faydası

İnternet
18.000 dolarlık profesyonel cihazla yarışan 99 dolarlık oyun ekipmanı: Bilin bakalım hangisi? Wii ilk bakışta sadece eğlenceli bir oyun konsolu gibi görünse de, var olan özelikleri yaratıcı bir gözle ...
EMOJİLE

18.000 dolarlık profesyonel cihazla yarışan 99 dolarlık oyun ekipmanı: Bilin bakalım hangisi?

Wii ilk bakışta sadece eğlenceli bir oyun konsolu gibi görünse de, var olan özelikleri yaratıcı bir gözle incelendiğinde çok ilginç kullanım alanları da ortaya çıkabiliyor. Örneğin Melbourne Üniversitesi‘nde görev yapan doktorlar Wii’nin denge tahtasının aslında felç geçirmiş hastaların iyileşmesi için son derece etkili olabileceğini ortaya çıkardılar. Üstelik alternatif tıbbi cihazlara göre çok daha ucuz olması da bu durumu daha da ilginç hale getiriyor.

Şu anda felç geçirmiş hastaların iyileşmeleri için güç platformu adı verilen cihazlar üzerinde bazı çalışmalar sürdürmeleri gerekiyor. Sadece bu amaç için üretilmiş olan gelişmiş platform cihazlarının fiyatları 18 bin dolar yani yaklaşık 27 bin TL civarında. Ama doktorların içini açıp, içerisinde kullanılan ivmeölçer ve gerilimölçer parçaların kalitesinin mükemmel olarak nitelendirdikleri Wii denge tahtasının fiyatı sadece 99 dolar, yani yaklaşık 150 TL.