Bu Bisikletin Pedalı Yok

İnternet
Bisiklet denince akla ilk gelen şey pedal çevirmek, terlemek ve kilo vermek. Fakat teknolojinin hızla gelişmesiyle birlikte artık pedal çevirerek kilo vermek spor yapmak tarihe karışıyor gibi. Volkswa...
EMOJİLE

Bisiklet denince akla ilk gelen şey pedal çevirmek, terlemek ve kilo vermek. Fakat teknolojinin hızla gelişmesiyle birlikte artık pedal çevirerek kilo vermek spor yapmak tarihe karışıyor gibi.

Volkswagen, şuana kadar üretilen pedallı bisikletlerden farklı olarak kendi elektrikli bisikletini üretti. “Bik.e” olarak isimlendirilen bisiklet diğer bisikletlerin aksine pedal çevirme gücü gerektirmeyen elektrikli tek modeldir. Firma bisikletin sistemini diğer sistemlerden farklı olarak tasarlanmıştır. Arka tekerleğin merkezinde lityum-iyon pil hücresi ve tekerlek göbeğinde motor bulunmaktadır.

Yaklaşık 20 km kadar hız yapabilen bisikletin en önemli özelliğinden bir tanesi ise çeşitli şekillerde katlana bilir olması. Yukarıya doğru katlanabilir, aracınızın içine saklanabilir veya aracın bakajında stepne yerine monte edilebilir özelliği bu bisikleti diğer ürünlerden farklı kılıyor. Sürücünün çalışma masasında oturuyor tarzda tüm yolu rahat ve konforlu bir şekilde almasını sağlayan VW’nin bu konsepti sınırlı sayıda ve sipariş üzerine üretilecek.

Bu bisiklet bugünden sonra sürüş kolaylığı, konforu, taşınabilir olması nedeniyle yeni neslin trendi olmaya aday gibi gözüküyor.

Pedalların olmaması insan gücüne gerek olmadığını açıkça gösteren bu bisiklet, tabii ki spor yapmak isteyen veya kilo vermek isteyen kişiler için pek de uygun değil.