Bedava internet Kazanmak Mümkün mü?

İnternet
Tüm dünyada artan enflasyon ve bunu takip eden zamlar gündemimizden eksik olmuyor. Enflasyon ile A’dan Z’ye her ürün ve hizmete zam gelirken bütçeye giren para artmıyor. Aksine alım gücü o...
EMOJİLE

Tüm dünyada artan enflasyon ve bunu takip eden zamlar gündemimizden eksik olmuyor. Enflasyon ile A’dan Z’ye her ürün ve hizmete zam gelirken bütçeye giren para artmıyor. Aksine alım gücü olarak sürekli düşen bir ivme yakalıyor. Operatörlerde her ne kadar büyük şirketler de olsalar bu zamlardan etkileniyor ve bunu paketlere/kullanıcılara yansıtıyor. Mobil internet kullanımı bu denli artarken fiyatlarında bir o kadar hızla yükselmesi aboneleri bedava internet kazanma uygulamalarına yönlendiriyor.

Durum böyle olunca da çok yüksek katılımlar sağlanan bu uygulamalar aracılığı ile binlerce hatta milyonlarca insan ciddi bir yoğunluk oluşturarak bu uygulamaları cihazlarına indiriyor ve hediyelerini almayı başarıyor. Peki bu ne kadar doğru, ne kadar benimsenebilir bir gerçek?

İnternet Fiyatları Artmaya Devam Edecek mi?

Sürekli artış gösteren enflasyon ile birlikte artan paket fiyatları biz aboneleri ekonomik olarak zorluyor. Bu senaryoda herkesin eğilim gösterdiği şey tabi ki düşük ücretli tarifeler veya bedava internet oluyor. Düşen satın alım gücü ne yazık ki tüm vatandaşları buna iten ana unsur oluyor. Turkcell, Vodafone, Türk Telekom ve Bimcell gibi büyük operatör şirketlerde bunun bilinci ile yeni müşteri çekebilmek için bu kampanyaları düzenliyor. Görünen o ki internet paket fiyatları artmaya devam edecek.

Bu yüzden yeni taahhüte imza atarken 2 yıllık olması sizin için mevcut ekonomik tabloda çok daha avantajlı olabilir. Çünkü diğer türlü her ay veya her yıl zamlı tarifeden ödeme yapmanız gerekir.

Bedava İnternet Kazanmak için 2023 Yılı Geç mi?

Hayır, tabiki de değil. Aksine bedava internet paketleri 2023 yılında da devam edecek. Hatta görünen o ki rekabet ve bolluk önceki yıldan çok daha fazla olacak. Hediye internet kazanmak için artık çok daha fazla opsiyon ve kampanya var. Uygulamalar özellikle çok fazla rağbet görüyor. Salla Kazan, Yanımda, Mobil gibi yazılımlara ek olarak Yaani, BİP, GNÇ gibi türeyen sayısız uygulamayı bu günlerde mağazalarda karşımızda görüyoruz. Çünkü Turkcell bedava internet konusunda bir çok rakibine kıyasla çok fazla hediye dağıtıyor. Genç abonelerin bu sebepten en büyük tercihi bu operatör oluyor.

Bunun yanı sıra evde internet aboneleri içinde taahhüt bitiminde karşılaşacakları yeni fiyatlar şok etkisi yaratabilir. Bundan dolayı geçiş yapmak çoğu zaman en avantajlı seçenek oluyor. Çünkü yeni müşteriler hediye internet paketi konusunda oldukça şanslı oluyor ve cazip fiyatlar ile geçiş yapabiliyorlar. Hatta cayma bedelinizin genellikle 1.000 TL’ye kadar olan kısmını bile ödüyorlar. Bu ödeme nakit olmuyor, size cayma bedeli kadar fatura muafiyeti sağlıyorlar ve o rakamda mahsuplaşana kadar fatura ödemiyorsunuz. Bu ikisi arasındaki ayrımı lütfen karıştırmayınız.

Yazımızın sonuna gelirken belirtmek istiyorum ki operatörünüzü seçerken fiyatlardan önce dikkat edilmesi gereken daha önemli hususlar vardır. Bunlar şöyle sıralanabilir;

  • Çekim ve sinyal kalitesi
  • Taahhüt süresi
  • Ek hediye paket mevcutluğu
  • Alınan paketin içeriği
  • Kelime oyunlarına ekstra dikkat
  • Çevrede ki mevcut abonelerin yorumları
  • Geçiş kampanyalarının avantajları

Tüm bunlara yeterli dikkati verdikten sonra artık seçiminizi yapmaya hazırsınız demektir. Bir sonraki makalemizde görüşmek üzere, sağlıcakla kalın.