35 Dolara Bilgisayar Olur mu?

İnternet
Hindistan Hükümeti’nin yaptığı açıklamaya göre 2011 yılında öğrencilere 35 dolar karşılığında dokunmatik ekrana sahip dizüstü bilgisayar verilecek. Hindistan İnsan Kaynakları Gelişimi Başkanı Ka...
EMOJİLE

Hindistan Hükümeti’nin yaptığı açıklamaya göre 2011 yılında öğrencilere 35 dolar karşılığında dokunmatik ekrana sahip dizüstü bilgisayar verilecek.

Hindistan İnsan Kaynakları Gelişimi Başkanı Kapil Sibal, projenin gelişim aşamasının tamamlandığını, şu anda küresel bazda üreticilerle görüşme halinde olduklarını belirtti.

Bir konferansta konuşan Sibal, anakart, işlemci, bağlanabilirlik, bellek ve ekran gibi temel komponentlerin tamamının 35 dolar gibi bir fiyata denk geldiğini sözlerine ekledi.

Hükümetin satışa sunacağı dizüstü bilgisayar Linux tabanlı olacak. Aynı zamanda bünyesinde Web tarayıcısı, PDF okuyucu ve video konferans birimlerini bünyesinde barındıracak.

Aynı zamanda, takip eden süreç içerisinde kapasiteyi arttırırken cihazın fiyatını 10 dolar gibi inanılmaz bir seviyeye çekmek gibi planlar da proje dahilinde.

İŞTE 35 DOLARLIK BİLGİSAYARIN GÖRÜNTÜLERİ!.. 
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku gidermefanusturservismerkezi