Takım arabası seçerken nelere dikkat etmeliyiz?

İcat İnovasyon
Takım arabası seçimi bir çok kritere bağlıdır. Piyasada bir çok takım arabası satışı veya üretimi yapan firma mevcuttur. Teknolojinin gelişmesine bağlı olarak eskiden tek tip olan takım arabaları şuan...
EMOJİLE

Takım arabası seçimi bir çok kritere bağlıdır. Piyasada bir çok takım arabası satışı veya üretimi yapan firma mevcuttur. Teknolojinin gelişmesine bağlı olarak eskiden tek tip olan takım arabaları şuan yüzlerce modeli içinde barındırmaktadır. Takım arabaları sayesinde fabrikalarda çalışma ortamında düzen sağlanır. Ayrıca atölye çalışma ortamında işçilerin üzerine zimmetlenen takım ve el aletlerinin kaybolmasını minimum seviyeye indirmeyi amaçlar. Takım arabalarının yanında görmeye alışık olduğumuz diğer bir ürün ise elbette çalışma tezgahı veya atölye masalarıdır. Bu ürünler ihtiyaç duyulan tüm ekipmanların kolay ve güvenli erişimini sağlar. Üzerinde iş yapma imkanı sağlar. Çalışma tezgahları kutu profil ve saçtan oluşur. Çalışma alanı ise müşteri isteklerine göre farklılık gösterebilir. İmalat ve montaj hatlarında , yardımcı ekipmanların mobilitesi ve saklanması amacıyla kullanılır. Günümüzde takım ve el aletlerinin fiyatlarının yüksek olması, kaybolması durumunda iş veren için ekstra bir yüktür. Bunların kaybolmasını önlemek amacıyla malzeme dolabı gibi çelik dolap modelleri de kullanılır. Engin Metal malzeme dolabı üretiminde 50 yıllık tecrübeye sahiptir. Malzeme dolaplarında raflı , çekmeceli veya panolu tip modeller vardır. Ayaklarda ise rotil plastik takoz ayak kullanılır. Yükseklik seviyesi ve eğim seviyesi ayarlanabilmektedir.

Mavi yakalı işçilerin günlük kıyafetlerini metal giysi dolaplarında saklanır. Fabrikalarda kullanılan bu modellere soyunma dolabı denilmektedir ve en çok satılan ürünlerin başında yer almaktadır. Piyasada bir çok soyunma dolapları üretimi yapan firma mevcut olmasına rağmen kaliteli ve uzun ömürlü çelik soyunma dolabı üretimi yapan firma sayısı oldukça kısıtlıdır. En çok tercih edilen 6’lı soyunma dolabı modeli olmaktadır. Çelik iş yeri dolaplarında ayaklar metal konik ayaktır. Kapaklarda ise asma kilit modülü bulunur veya isteğe bağlı olarak elektronik kilit kullanılabilir. Kapılar 180 derece açılma kapasitesine sahiptir.

Raflı çelik dolap modelleri arasında 5 gözlü dosya dolabı bir ofiste muhakkak olan ürünlerin başındadır. Çelik dosya dolapları , 4 adet yükseklik ayarı yapılabilen sabit rafa sahiptir. Rafların taşıma kapasitesi 50 kilogramdır. Klasör dolabı rafları isteğe bağlı olarak galvaniz veya boyalı olarak üretebilir. Çelik dosya dolabı klasör depolama amaçlı kullanabileceği gibi eşya ve malzeme saklamak amacıyla da kullanılır.

Okullarda öğrencilerin derse girmeden önce cep telefonlarının saklandığı, fabrikalardaki işçilerin işe başlamadan önce cep telefonu kullanması yasak olduğu için metalden yapılan cep telefonu dolabı ürünleri tercih edilir. Kapakları kilitli olan bu metal dolaplar , telefonların ve cüzdan gibi küçük eşyaların saklanması için ideal çelik dolaptır. Öğrencilerin çanta ve defterlerini saklaması için ise öğretmen dolabı modelleri bulunur. Bu ürünlerin farkı dolap göz boyutlarıdır.

Takım arabası seçerken dikkat edilmesi gerekenler ise kaliteli ve uzun yıllardır üretim yapan firmalardan alışveriş yapmak olmalıdır. Kullanılan malzemelerin kalınlığını yerinde gidip görülmelidir. Kullanılan boya ve sarf malzemelerinin kalitesine göz atılmalıdır. Çekmecelerin ve rafların kalitesi kontrol edilmelidir. Çelik takım arabalarının tekerleklerinin kalitesi kontrol edilmelidir. Ayrıca garanti veren firmalardan alışveriş edilmelidir. 50 senedir çelik dolap üretimi yapan Engin Metal Çelik Eşya firması alanında uzman kadrosuyla metal soyunma dolabı ve dosya dolabı gibi ürünlerde alanında lider firmaların başında gelmektedir. https://www.engincelikdolap.com/ adrese tıklayarak metal dolap fiyatları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Ayrıca yüksek kaliteli ve işçilikle üretilen çalışma tezgahları gibi ürünlerin satışı ve teknik desteği konusunda Engin Metal firması ile iletişime geçerek ofisiniz ve fabrikanız için istediğiniz ürünlere sahip olabilirsiniz.