Symbian’ın Yanına Yaklaşılmıyor

İcat İnovasyon
StatCounter’ın Nisan ayı içerisinde yaptığı araştırmaya göre dünya genelindeki kullanıcıların yaklaşık yüzde 30’u Symbian işletim sistemini kullanıyor. Symbian’ı yüzde 23’lik k...
EMOJİLE

StatCounter’ın Nisan ayı içerisinde yaptığı araştırmaya göre dünya genelindeki kullanıcıların yaklaşık yüzde 30’u Symbian işletim sistemini kullanıyor. Symbian’ı yüzde 23’lik kullanım oranı ile iOS işletim sistemi takip ediyor. Bunların hemen arkasında ise yüzde 16 ile Android işletim sistemi bulunuyor.

Android’in ise birkaç aydır yükselişte olduğu gözden kaçmıyor. Uzmanlar önümüzdeki ilk 3 ay içerisinde Android işletim sisteminin kullanım oranının yüzde 20’lerin üzerine çıkacağını tahmin ediyor.

Android’in hemen ardından gelen mobil işletim sistemi ise BlackBerry OS. BlackBerry OS’un kullanım oranı ise yaklaşık yüzde 13. Samsung’un kendi işletim sistemine sahip telefonların kullanım oranı yüzde 6. Samsung’un hemen ardındaki işletim sistemi ise Sony Ericssson markasına ait. Sony Ericssson’nun işletim sistemine sahip telefonların kullanım oranı yüzde 5 civarında.

Görünen o ki, Symbian uzun bir süre daha en çok kullanılan mobil işletim sistemi unvanını sürdürecek. Asıl savaş ise iOS ile Android arasında yaşanacak.

shiftdelete.net

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme