iOS 5 Güncellemeyi Kendi Yapacak

İcat İnovasyon
Mac’in haberine göre, Apple’ın yeni işletim sistemi iOS 5, iTunes olmadan yeni sürüm güncellemesi yapabilecek. Bu esasında çok önemli bir gelişme. Çünkü Apple, şimdiye kadar tüm güncelleme...
EMOJİLE

Mac’in haberine göre, Apple’ın yeni işletim sistemi iOS 5, iTunes olmadan yeni sürüm güncellemesi yapabilecek. Bu esasında çok önemli bir gelişme. Çünkü Apple, şimdiye kadar tüm güncellemeleri iTunes vasıtasıyla yapıyordu.

iOS 5’den sonra iTunes ve bağlantı kablosuna ihtiyaç duyulmayacak. Apple iPhone kullanıcıları, kablosuz ortamda bile yazılım güncellemesi yapabilecek.

Kablolarınızı Kaldırın

iOS5’i yüklemek için şimdilik iTunes’a ihtiyaç var. Bu işletim sistemi kurulduktan sonra iTunes olmadan da güncelleme yapılabilecek

Apple’ın bu işi nasıl yapacağı hakkında herhangi bir fikir yok. Zira kablosuz ortamda yazılım güncellemesi yapmak, epey süre alabilir. Bunun en büyük nedeni de, dosyaların boyutlarının 600 MByte’a kadar çıkmaları.

Söylentilere göre yazılım güncellemesinin, küçük parçacıklar halinde yapılması düşünülüyor. Kullanıcı, temel işletim istemini kurduktan sonra sadece değişiklikleri indirip kuracak. Apple bunun için Cloud bazlı bir backup sistemi kurmuş durumda.

shiftdelete.net

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme