İcat İnovasyon

İnternete Bir Yasak Daha!..

YouTube’a uygulanan sansürün 1. yılının dolduğu  bu günlerde  erişim yasağı getirilen bir diğer site, en popüler video paylaşım sitesi olan dailymotion.com oldu. Sayfasını Türkçe yaparak ülkemizdeki internet kullanıcılarına hizmet veren..

İnternete Bir Yasak Daha!..

YouTube’a uygulanan sansürün 1. yılının dolduğu  bu günlerde  erişim yasağı getirilen bir diğer site, en popüler video paylaşım sitesi olan dailymotion.com oldu. Sayfasını Türkçe yaparak ülkemizdeki internet kullanıcılarına hizmet veren Dailymotion’a da mahkeme kararıyla yasak geldi. Bu yasak dailymotion.com adresine ikinci kez geldi. Site geçtiğimiz Temmuz ayında da kısa süreli kapatılmıştı.

Video paylaşım sitesi olan dailymotion.com’a girmeye çalışan kullanıcılar, ‘Bu siteye erişim mahkeme kararıyla engellenmiştir’ ibaresi ile karşılaşıyorlar. Site, T.C.Beyoğlu Cumhuriyet Başsavcılığı’nın 24.03.2009 tarih ve 2009/25 sayılı kararı gereği erişime kapandı.

Kapanma ile ilgili herhangi bir ayrıntı verilmedi. 

Ancak yasağın iphone üzerinden internete giriş yapanlar için geçerli olmadığı ortaya çıktı. Teknoloji kurtları, http://iphone.dailymotion.com adresini kullanarak iphone’la bu siteyi kullanabiliyor…
 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL