GNOME 3 Yayınlandı

İcat İnovasyon
Üst üste gelen ertelemelerle özgür yazılım destekçilerini hayal kırıklığına uğratan GNOME 3 dağıtımı nihayet bugün yayınlandı. Bir masaüstü ortamı olan GNOME , 3.0 dağıtımında hem görsellik hem de işl...
EMOJİLE

Üst üste gelen ertelemelerle özgür yazılım destekçilerini hayal kırıklığına uğratan GNOME 3 dağıtımı nihayet bugün yayınlandı.

Bir masaüstü ortamı olan GNOME , 3.0 dağıtımında hem görsellik hem de işlevsellik olarak oldukça ilginç özellikler sunuyor. Dağıtımı hazırlayan özgür yazılım ekibi yaklaşık 2 saat önce yayınladıkları GNOME 3.0 için oldukça iddialı açıklamalarda bulundu.

Yeni Dağıtımda Neler Değişti?

Şimdiye kadar hazırlanan en iyi masaüstü ortamı olduğunu ileri sürdükleri GNOME 3.0 daha basit kullanıma, yeni fontlara ve özel hazırlanmış animasyonlara sahip.

Teknoloji sitesi ShiftDelete.Net’in haberine göre, yeni rapor ekranı sayesinde, kullanıcılar gerçek zamanlı olarak yürütülen işlemleri ve bilgisayarın kullandığı programları kısa yollarla gözlemleyebilecek.

Özel bir mesajlaşma sistemine sahip olan GNOME 3.0’da her programın oluşturduğu sorunları gözlemlemek için tek bir görev yöneticisi kullanılabilecek.

Ayrıca geliştirici ekip, GNOME ‘un sahip olduğu ayarları ve arama fonksiyonlarını da elden geçirdi daha basit hale getirdi. Yeni Gnome dağıtımına ulaşmak için bu link’e tıklayabilirsiniz.

ShiftDelete.Net

 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme