Bilgisayar değil sanki askeri üs

Bir Japon tasarımcı top şeklinde USB bellek, tank şeklinde mouse, ekran kartı üzerinde savaş planı hazırlayan askerler ve daha fazlası ile bilgisayarını adeta savaş üssüne çevirdi.

Tasarım, kimi zaman esinlendiği kavramları çok ilginç noktalarla birleştirebiliyor. Askerler, savaş, uzay ve savaş araçlarından esinlenen tasarımcı Hiroto Ikeuchi de bu ilginç tasarımcılardan biri.

Esinlendiği savaşa dair kavramları bilgisayarla birleştiren Japon tasarımcı; top atar şeklinde USB bellek, tank şeklinde mouse ve bilgisayar donanımları üzerinde bir araya gelip savaş stratejisi hazırlayan asker maketleri gibi ilginç fikirlerle dolu aygıtlar/donanımlar meydana getirdi. Üstelik bu tasarımı öyle bir noktaya getirdi ki ortaya tasarım harikası bilgisayar çıktı. Bilgisayar parçalarından oluşan bu gizli üssün yapımı ise 1 yıl sürdü.

Adeta bir askeri üs

Adeta bir askeri üs meydana getiren Japon tasarımcı, projeyi hazırlarken Gundam ve Macross isimli iki animeden esinlendiğini ifade etti. Gundam, 1980’li yıllarda ilk kez ortaya çıkmış ve ülkemizde de yakından tanınan Voltran’a benzeyen bir anime; Macross ise 1982 yılında ilk kez yayınlanan ve daha çok uzay temalı bir anime. 

Macross; dünya dışı bir gezegenden devasa bir kalıntının yeryüzüne çakılması ve sonra bu kalıntı üzerine insalığın yaptığı çalışmaların konu edilmesi ile başlayan bir seri olarak uzun yıllar ilgiyle takip edildi. 

Satın alınabiliyor

Gözünü alamayanlar için örneğin flash belleğin fiyatı 155.99 ABD Doları. Üstelik kargo, minik ahşap bir sandıkla adresinize teslim ediliyor.