Benzinlik Yerine Güneş Enerjisi

İcat İnovasyon
lektrikli araçlar için birçok tartışma yapılıyor. Bunlardan en önemlisi, elektrikli araçların çok da doğa dostu olmadıkları yönündeki iddialardan kaynaklanıyor. Elektrikli araçlar genel olarak çevreye...
EMOJİLE

lektrikli araçlar için birçok tartışma yapılıyor. Bunlardan en önemlisi, elektrikli araçların çok da doğa dostu olmadıkları yönündeki iddialardan kaynaklanıyor.
Elektrikli araçlar genel olarak çevreye bir zarar vermiyor fakat bu araçları şarj etmek için gerekli olan enerji çok da doğa dostu yollarla elde edilmiyor.
Güneş Enerjisiyle Çalışan Otolar Geliyor
General Electric ve Nissan bu sorunu iyi dinlemiş olmalı ki, gerçekten çevreye zararlı olmayan şarj istasyonları için start verdi. Amerika Birleşik Devletleri genelinde kurulan bu şarj istasyonlarının güneş enerjisi ile çalışması olumlu tepkilerle karşılandı.

Nissan, Tennessee Eyaletinde benzer bir şarj istasyonu kuruyor. 30 şarj noktasına sahip olan bu istasyon da güneş enerjisinden faydalanıyor.  
General Electric’in, Connecticut eyaletinde kurduğu ve Solarlader olarak adlandırdığı şarj istasyonu güneş enerjisinden faydalanıyor. Kurulan bu sistem arabalara park imkanı sağladığı gibi onları şarj edebiliyor.

General Electric, bu sistemde esasında çok basit bir mantık yürütüyor. Sistemin çatısında yer alan Solar paneller, istasyona güç sağlıyor.
Yılda 125 MWh güç sağlayan bu istasyon, toplam altı adet şarj noktası sayesinde 240 Volt güç verebiliyor. Bunun anlamı günde 13 arabanın şarj edilmesi. Sistemin diğer bir avantajı da fazla olan enerjiyi elektrik ağına da iletebilmesi.

 ShiftDelete.Net

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme