İcat İnovasyon

Asker Malzemeleri Üreticisi Raff Military Textile

Askeri malzemelere birçok kurum ve kuruluş ihtiyaç duyuyor. Askeri malzemeler, özel şartlarda kullanılacağı için kalitesine dikkat edilmesi gereken, zor şartlara uyum sağlayacak ürünler olmalıdır. Günümüzde birçok farklı tekstil firması askeri..

Asker Malzemeleri Üreticisi Raff Military Textile

Askeri malzemelere birçok kurum ve kuruluş ihtiyaç duyuyor. Askeri malzemeler, özel şartlarda kullanılacağı için kalitesine dikkat edilmesi gereken, zor şartlara uyum sağlayacak ürünler olmalıdır. Günümüzde birçok farklı tekstil firması askeri malzeme üretimi yapmaktadır.  Fakat bu firmaların hepsi istenilen kalitede askeri malzemeler üretmemektedir. Askeri malzemelerin imalat aşamasında hangi materyallerin kullanıldığı, satışa sunulmadan önce nasıl testlerden geçtiği çok önemlidir. Türkiye’deki köklü askeri tekstil firmalarından birisi de Raff Military Textile’dir. Otuz yılı aşkın süredir askeri tekstil alanında faaliyet gösteren firmanın ürettiği askeri malzemeler, Türkiye’nin yanı sıra birçok Türki cumhuriyet, Orta Doğu ve Balkan Ülkeleri, Afrika ülkelerinde de kullanılmaktadır. Firma, askeri malzemeler üretirken materyallerin kalitesine dikkat etmekte ve ortaya kaliteli ürünler çıkartmaktadır.

 

Günümüzde birçok farklı askeri malzemeye ihtiyaç duyulmaktadır. En çok ihtiyaç duyulan askeri malzemeler arasında, askeri t-shirtler, askeri tören kıyafetleri, kamuflajlar sayılabilir. Bunların yanında, askerlerin özellikle kış mevsiminde ihtiyaç duydukları botlar, eldivenler gibi ürünler de asker malzemeleri arasında sayılabilir. Belli durumlarda kullanılıyor olsalar da taktik yelekler, hücum yelekleri, miğferler de sık ihtiyaç duyulan asker malzemeleri arasındadır. Bu malzemelerin her biri titizlikle üretilmelidir.  Kumaşların kalınlığı, solma yapmaması, insan sağlığına zarar vermemesi gibi birçok faktöre dikkat edilmesi gerekmektedir.  Örnek vermek gerekirse, en çok kullanılan asker malzemeleri arasında olan askeri tişörtlerin üretiminde birçok nokta çok önemlidir.

 

İlk olarak, tişörtler uygun bir kumaş yapısına sahip olmalıdır. Kışın kullanıldığında üşütmeyen, yazın kullanıldığında terletmeyen yapıya sahip kumaşları kullanmak son derece önemlidir. Böylece, görev sırasında giyildiğinde kişiyi rahatsız etmez. İçinde hareket etmek her zaman kolay olur. Kumaşların solmaya karşı dayanıklı olması da önemlidir. Özellikle yazların çok sıcak geçtiği yerlerde görev yapan askerler tarafından kullanılan tişörtler eğer solma yapmayan materyaller kullanılarak üretilmediyse, birkaç giyişten sonra renkleri solacak ve kötü görünmeye başlayacaktır.  Bu gibi durumlarla karşılaşmamak için, gerçekten kaliteli materyalleri kullanarak asker malzemeleri üretimi yapan bir firmaya başvurmak en iyisi olacaktır.

 

Asker malzemeleri arasında botların da çok önemli bir yeri olduğu aşikardır. Kışların çok çetin geçtiği coğrafyalarda görev yapabilen askerlerin kullandıkları botlar, günlük kullanım amacıyla üretilmiş botlardan farklı olmalıdır.  Botlar hem rahat bir yapıda olmalı, ayağı sıkmamalı ve rahat hareket etmeye izin vermeli hem de soğuğa, yağmura, kara karşı dirençli olmalıdır. Raff Military Textile de askeri bot ve ayakkabı üretimi yapmaktadır.   Firma tarafından üretilen botların ortopedik bir yapıda olduğu bilinmektedir. Ortopedik yapı, bot giyildiğinde ayağın rahatsız olmaması adına önemlidir.  Ayak sağlığının korunması için de anti bakteriyel özelliğe sahip materyaller kullanılarak botlar imal edilir.  Su geçirmez yapı sayesinde de zorlu kış şartlarında kullanılabilir.

 

Askeri malzemeye ihtiyaç duyan devlet kurumları ve özel kuruluşlar, merdiven altı üretim yapan yerlerden kaçınmalı ve tecrübeli bir askeri tekstil firmasına başvurmalıdır.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL