Artık Bilgisayarınız Isınmayacak!

İcat İnovasyon
Bilgisayar bileşenleri arasında en çok ilgi çekenin soğutma sistemleri olmadığını rahatça söyleyebiliriz fakat yine de zaman zaman bizi şaşırtabilecek tasarımlarla karşılaşabiliyoruz. Kasa Satın Alma ...
EMOJİLE

Bilgisayar bileşenleri arasında en çok ilgi çekenin soğutma sistemleri olmadığını rahatça söyleyebiliriz fakat yine de zaman zaman bizi şaşırtabilecek tasarımlarla karşılaşabiliyoruz.

Kasa Satın Alma Rehberi

Novel Concepts tarafından geliştirilen ThinSink adlı bu soğutma sistemi de bizi şaşırtabilen ender modellerden biri oldu.

Dünyanın en küçük soğutucu bloğu olduğu iddia edilen ThinSink sadece 0,75 mm inceliğinde. Bir kredi kartı boyutlarında olan soğutucu tabletler ve dizüstü bilgisayarlar için özel olarak tasarlanmış.

Firmanın iddiasına göre mevcut soğutma sistemlerinden 25 kat daha verimli olan ThinSink, 6000 RPM’lik bir fan ile birlikte sadece 0,031 Watt güç harcıyor.

ThinSink’in tek başına fiyatı 750 $ olarak belirlenmiş. Şimdilik bu fiyatıyla hiçbir tablet üreticisinin bu soğutma bloğunu alacağını düşünmüyoruz. Zaten Novel Concepts de bunun farkında olacak ki toptan alımlarda fiyatın büyük ölçüde düşeceğini belirtiyor.

shiftdelete.net

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme