iOS 7.1 güncellendi!

Cep Telefonu
Uzun bir süredir beta sürecinde olan iOS 7.1, nihayet yayınlandı. Tekonoli sitelerinde yer alan haberlere göre; iCihazlara birçok yeni erişebilirlik özelliği sunan güncelleme, ayrıca Apple’ın ara...
EMOJİLE

Uzun bir süredir beta sürecinde olan iOS 7.1, nihayet yayınlandı. Tekonoli sitelerinde yer alan haberlere göre; iCihazlara birçok yeni erişebilirlik özelliği sunan güncelleme, ayrıca Apple’ın araç içi eğlence sistemi CarPlay desteğini ve iPhone 4 için daha iyi performansı da beraberinde getiriyor.

iOS 7.1’in getirdiği tüm yenilikler şu şekilde sıralanıyor:

CarPlay

Otomobiller için tasarlanmış bir iOS deneyimi olan CarPlay, destekli bir otomobil ile sesli etkileşime geçerek iPhone’un yeteneklerini otomobilinize aktarmaya olanak tanıyor.

Telefon görüşmeleri, müzik, harita, mesajlaşma uygulamaları ve üçüncü parti birçok uygulamayı destekleyen CarPlay, Siri ve otomobilin dokunmatik konsolu üzerinden yönetilebiliyor. iCihazınızı iOS 7.1’e yükselttikten sonra tek ihtiyacınız olan CarPlay destekli bir otomobil…

Siri

Artık Siri’nin sizi ne zaman dinleyeceğini kontrol edebilirsiniz. Normalde konuşmanızın bittiğini otomatik olarak algılayan Siri’nin, aralıklı olarak sürdüreceğiniz konuşmanızı kesmeden dinlemesini sağlayabilirsiniz. Konuştuğunuz süre boyunca, ‘home’ tuşuna basılı tutun ve konuşmanız bitince tuşu bırakın.

Ayrıca, Çince (Mandarin) İngiliz İngilizcesi, Avustralya İngilizcesi ve Japonya için kulağa daha doğal gelen erkek ve kadın sesleri de Siri’ye eklendi.

iTunes Radio

iTunes Radio’da artık, Öne Çıkan İstasyonlar bölümünün üzerindeki arama kutusundan favori sanatçınızı ve parçanızı seçerek yeni istasyonlar yaratabilirsiniz. Beğendiğiniz şarkıları satın almak da artık daha kolay; Şu An Çalınan ekranından tek bir tıkla albümleri satın alabilirsiniz.

Takvim

Takvim artık etkinlikleri aylık olarak gösterebiliyor. Ayrıca birçok ülkenin resmi tatilleri de eklendi.

Erişilebilirlik

Klavyeye, hesap makinesine ve birçok simgeye kalın font seçeneği

Hareketi Azalt seçeneği işaretlendiğinde, artık Hava Durumu, Mesajlar ve arayüz canlandırmalarının da hareket efektleri azaltılıyor

Yeni tuş şekillerini görüntüleme, uygulama renklerini karartma ve beyaz noktayı azaltma seçenekleri

iPhone 5s’de HDR modunu otomatik olarak etkinleştirme ayarı

iCloud Anahtar Zinciri özelliği artık daha fazla ülkede kullanılabiliyor

FaceTime çağrılarını başka bir cihaz üzerinden yanıtladığınızda, arama bildirimleri otomatik olarak siliniyor

Ana Ekran’ın ara sıra da olsa çökmesine sebep olan bir hata düzeltildi

Touch ID’nin parmak izi tarama sistemi geliştirildi

iPhone 4 için performans düzenlemeleri yapıldı

Arayüz geliştirildi.

Güncellemeyi iTunes veya OTA üzerinden edinebilirsiniz.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme