Cep telefonlarının radyasyon değerleri!

Cep Telefonu
Zeynel A. Öztürk’ün haberi Cep telefonunuz ne kadar fazla özelliğe sahipse, o kadar radyasyon mu yayıyor? Cevap hayır. Bunun en iyi örneği belki de oldukça basit bir telefon olan Sony Ericsson Y...
EMOJİLE

Zeynel A. Öztürk’ün haberi

Cep telefonunuz ne kadar fazla özelliğe sahipse, o kadar radyasyon mu yayıyor? Cevap hayır. Bunun en iyi örneği belki de oldukça basit bir telefon olan Sony Ericsson Yendo’nun Samsung’un uç nokta Android’i Galaxy S II’den üç kat daha fazla radyasyon çıkarması. Peki, cep telefonlarındaki radyasyon, gerçekten de zararlı mı? Yapılan ve devam eden çok sayıda araştırmaya rağmen sorunun cevabı henüz kesin değil.

Ancak telefonunuz tüm gün vücudunuza yakın bir yerde duruyorsa, düşük radyasyonlu bir cep telefonu seçmelisiniz. Cep telefonu üreticileri, teknoloji içinde yüzen telefonlarında radyasyon değerlerini atlayabiliyorlar. Bu makalemizde, en çok kullanılan akıllı ceplerin SAR değerlerini sizlerle paylaşacağız.

Cep telefonu üreticileri, bir cep telefonu modelinden çıkan ve insan kafasına aktarılan maksimum radyasyon seviyesini SAR (Specific Absorption Rate) değeri ile açıklarlar. Galerimizde, en düşük ve en yüksek SAR değerine sahip 10’ar telefonu bir araya getirdik. Cep telefonunun radyasyon değerlerine önem veriyorsanız, sizi galeriye bekliyoruz.

Chip.com.tr
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme