Apple Geri Dönüşüm Programı İngiltere’de Başlıyor

Cep Telefonu
Dünya çapında satılan elektronik ürünleri yüz milyonları bulan Apple bununla birlikte 2002 yılında beri devam ettirdiği geri dönüşüm programı ile de elektronik atıkları değerlendirme yoluna gidiyor. A...
EMOJİLE

Dünya çapında satılan elektronik ürünleri yüz milyonları bulan Apple bununla birlikte 2002 yılında beri devam ettirdiği geri dönüşüm programı ile de elektronik atıkları değerlendirme yoluna gidiyor.

ABD’de devam ettirdiği program ile Apple başta kendi ürünleri olmak üzere mobil cihaz ve PC atıklarınızı geri dönüşüm için alırken halen kullanılan ve belirli bir değerde olan cihazları da farklı eğitim amaçlı programlarıyla yeniden kullanıma sunuyor.

Apple şimdi Geri Dönüşüm ve Yeniden Kullanım Programı’nı İngiltere’de devreye soktu. Program kapsamında eski iPhone, iPod, iPad, Mac ve PC modelleri geri alınacak. Halen kullanılabilen cihazlar var ise Apple bunları hediye kartı, indirim veya geri ödeme gibi koşullarla kabul edecek.

Örneğin ABD’de 16GB’lık iPhone 4 siyah modeli 180$’dan geri alınabiliyor. Bu cihazlar daha sonra eğitime yönelik farklı projelerde yeniden elden geçirilerek kullanılıyor.

Tamamen kullanılmaz durumdaki cihazlar ise geri dönüşüm amacıyla teslim alınıyor. Apple bu programı ile elektronik atıkların çevreye verdiği zararı en aza indirmeyi hedefliyor.

Zaman