Android Oyunları Faturayı Şişiriyor

Cep Telefonu
Android Market’te uygulama yayınlamak App Store’da olduğu kadar zor değil. Bu durum, Android pazarında ciddi bir güvenlik açığını da beraberinde getiriyor. Bir uygulama geliştiricisi, Need...
EMOJİLE

Android Market’te uygulama yayınlamak App Store’da olduğu kadar zor değil. Bu durum, Android pazarında ciddi bir güvenlik açığını da beraberinde getiriyor. Bir uygulama geliştiricisi, Need for Speed, Revelations, Assassin’s Creed ve Angry Birds gibi popüler oyunların bir benzerini yaratarak Android Market’e girdi. Ancak geliştirdiği bu uygulamaların içinde kullanıcıların SMS masraflarını artıran gizli bir kod yer alıyordu.

Logastrod isimli geliştiricinin hazırladığı bu uygulamaların ismi, tanıtım yazıları orjinalleriyle birebir aynıydı. Google’ın durumu fark etmesiyle birlikte 24 saati aşan bir sürede söz konusu uygulamalar mağazadan kaldırıldı.

Ancak Google’ın olaya müdahele etmesine kadar geçen sürede 10 bin kullanıcı bu uygulamaları indirdi. Eğer siz de son dönemde bu isimlerde uygulamalar indirdiyseniz, uygulamayı kaldırıp tekrar telefonunuza kurmanızda sonsuz fayda var.

Hürriyet