1 milyara ulaştık!

Cep Telefonu
ABD merkezli araştırma ve danışma şirketi Stratejik Analiz’in yayımladığı rapora göre, dünya genelinde akıllı cep telefonu kullanıcılarının sayısı 2012’in üçüncü çeyreğinde 1 milyara çıktı...
EMOJİLE

ABD merkezli araştırma ve danışma şirketi Stratejik Analiz’in yayımladığı rapora göre, dünya genelinde akıllı cep telefonu kullanıcılarının sayısı 2012’in üçüncü çeyreğinde 1 milyara çıktı. Şirket, her 7 kişiden birinin artık akıllı cep telefonu kullandığını belirtti. Bu tür telefonların ilk örneğini Nokia, 1996 yılında piyasaya sürmüştü. Ancak Apple’in ürettiği iPhone, akıllı cep telefonu pazarında bir milat oldu.

Şirket yayımladığı raporda, "iPhone, akıllı cep telefonlarının dizaynında bir devrim oldu ve bu piyasayı hareketlendirdi. 2011’in üçüncü çeyreğinde bu tür telefonları kullananların sayısı 708 milyondu. Ancak bir yıl sonra bu rakam bir milyar 38 milyona ulaştı." ifadelerine yer verdi. Stratejik Analiz şirketi, 3 yıl içinde bu sayısının 2 milyara ulaşmasını beklediklerini açıkladı. Şirketin üst yöneticisi Neil Mawston, "Akıllı cep telefonlarının piyasaya girmesi hala yavaş. İnsanların önemli bir bölümünde bu tür telefonlar yok. Çin, Hindistan ve Afrika gibi yerlerde büyüme potansiyeli bulunuyor." dedi.

Akıllı cep telefonu pazarında Apple ile Google yarışıyor. Google’un ürettiği Android işletim sistemini Samsung, Sony ve HTC gibi önde gelen teknoloji devleri cep telefonlarında kullanıyor.

ahaber.com

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme