Sahibinin Sevdiği Kanalı Açan Televizyon!

Buluşlar
Toshiba’nın piyasaya sunacağı Personal TV’ler sahibini yüzünden tanıyacak. ‘Face recognition’ (yüz tanıma) özelliğine sahip akıllı ve LED televizyon UL863 serisi, karşısına geç...
EMOJİLE

Toshiba’nın piyasaya sunacağı Personal TV’ler sahibini yüzünden tanıyacak. ‘Face recognition’ (yüz tanıma) özelliğine sahip akıllı ve LED televizyon UL863 serisi, karşısına geçen kişinin sevdiği kanalları açıyor. Kişinin sevdiği renk kalitesi, ses düzeyi, kanal listesi ve kaydedilmiş görüntüleri hazırlıyor. Dört kullanıcıyı tanıma kapasitesi olan televizyon, ailelere çocuklarının da hangi kanalları ve programları izlediğini takip etme şansı da verecek.

Yüz tanıma teknolojisi

İtalya’nın Roma şehrinde düzenlenen Toshiba World 2011’de konuşan Toshiba Avrupa Başkan Yardımcısı Hiro Ikeda, yeni teknolojileri arasında cihaz üzerindeki yazılımı daha detaylı tanıyan ve görüntü kalitesini artıran Cevo Engine işlemcili televizyonlar, gözlüksüz 3D TV’ler ve yüz tanıma teknolojisinin bulunduğunu söyledi. Ikeda, gözlüksüz 3D TV’yi Japonya’da 24 inç’te piyasaya sunduklarını ve bu yıl daha fazla pazarda daha geniş boyutlarda sunacaklarını belirtti.

‘Merhaba’dan anlayacak

Avrupalıların günde üç saatten fazla televizyon izlediğini dile getiren Toshiba Avrupa Görsel Ürünler Pazarlama Başkanı Sascha Lange ise, “Televizyon izlemek en önemli eğlence. TV’yi siz tanıyorsunuz ama o sizi bilmiyor” dedi. Lange, sözlerini şöyle sürdürdü: “Buna Personal TV ile son veriyoruz. Her aile üyesi kendi özelliğine göre TV’de içerik üretecek. Kumandayla izlemek istediklerini kişiselleştirebilecek. Yüz tanıma teknolojisiyle de evin annesi ya da babası TV karşısına geçip ‘merhaba’ diyecek ve TV kişinin yüzünü tanıyıp istediği kanal ve programları gösterecek. TV, yılın ikinci çeyreğinde piyasada olacak.”

Eşzamanlı Türkiye’ye gelecek

Toshiba’nın Türkiye’deki dağıtıcısı TNB A.Ş’nin Genel Müdürü Aytaç Biter de, Toshiba’nın bütün yeni teknoloji ürünlerinin eş zamanlı olarak stratejik pazarlarından biri olarak görülen Türkiye’ye getirileceğini söyledi. Personal TV’nin de eylül ayı satışa sunulacağını aktaran Biter, ”Televizyona istediğiniz içeriği tanıtıyorsunuz. Karşısına geçtiğinizde sizin içeriğinizi açıyor. Full HD ve LED özelliği de bulunan Personal TV’nin fiyatını 1700 TL olarak planlıyoruz. 32, 37, 42 ve 46 inç’lik boyutlarda olacak. Yeni TV’lerde görüntü kalitesi iyileşiyor” dedi.

Gözlüksüz 3D TV eylülde geliyor

GÖZLÜKSÜZ üç boyutlu televizyonun Türkiye’ye eylül ayında geleceği bilgisini veren Aytaç Biter, şunları söyledi: “Mayıs gibi gelmesi planlanıyordu ama Türkiye’de içerik de tam hazır değil. Avrupa’yla beraber Türkiye’ye gelmesi de birkaç ay sarktı. Ama üç boyutlu yayına Türkiye’de çok ilgi var. 3D yayınla verilen Galatasaray ve Fenerbahçe maçı nedeniyle 3D TV talebinde artış yaşadık. Gözlüksüz 3D’li notebook modeli ise nisan ayı sonunda Türkiye’ye geliyor.”

Uygulamalar TV’ye girdi

TOSHIBA Places’le de cep telefonlarındaki gibi indirilebilen uygulamalar televizyona giriyor. Aytaç Biter, televizyon üzerinden uygulamaların Toshiba Places’le açık kaynak kodlu olarak başlatıldığını belirterek, “Oyun, müzik, video, bilgi servisleri olacak. Önce birkaç büyük Avrupa ülkesinde bu uygulamalar yerelleştirilecek. Daha sonra bize de gelecek. UL863 serisindeki cihazlar Toshiba Places’a ve hizmet platformuna girme olanağı veriyor” dedi.

Haber365

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme