Hem Telefon Hem Kumanda

Buluşlar
Panasonic Avrupa Üst Yöneticisi Laurent Abadie, Avrupa’ya ilk kez sunulan ‘Eluga’yı tanıttı. Laurent Abadie, 31 Mart 2013’e kadar Avrupa’da 1,5 milyonluk satış planladıkl...
EMOJİLE

Panasonic Avrupa Üst Yöneticisi Laurent Abadie, Avrupa’ya ilk kez sunulan ‘Eluga’yı tanıttı. Laurent Abadie, 31 Mart 2013’e kadar Avrupa’da 1,5 milyonluk satış planladıklarını belirten Abadie, global pazarda cep telefonu işini büyütmeyi hedeflediklerini de vurguladı.

Televizyonla uyumlu

Ultra ince, su ve toz geçirmez,NFC (Yakın Alan İletişimi) teknolojisi ve Android işletim sistemine sahip akıllı telefon yeni telefon, Avrupa pazarındaki en yüksek ekran alanı oranını sunuyor. Telefonun ‘SwipeandShare (Sürükle ve Paylaş)’ teknolojisi ise Panasonic’in Viera serisi televizyonlarıyla uyumlu çalışıyor. Bu yönüyle uzaktan kumanda olarakda kullanılabiliyor.

Avrupa’nın en hafifi

Yalnızca 103 gram ağırlığındaki telefon aynı zamanda Avrupa pazarındaki en hafif akıllı telefonlar arasında yer alıyor.

Alın terinin yerini akıl teri aldı

TTNET tarafından geliştirilen, “Yeteneğe Destek Yaratıcı Ekonomiye Destek” adlı kurumsal sorumluluk projesinin 2012 yılı uygulaması dün İzmir’de başlatıldı

Zügürt Ağa iflas etmezdi

Bu amaçla düzenlenen törene katılan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, bakanlık olarak bilişimin gelişmesine hizmet eden projelere destek verdiklerini söyledi. Şener Şen’i görünce ‘Züğürt Ağa’ filmini hatırladığını da belirten Yıldırım, “Zamanında böyle altyapıya, böyle imkanlara sahip olsaydı Züğürt Ağa iflas etmezdi” dedi. Artık alın terinin yerini, akıl terinin aldığını da belirten Yıldırım, bilişimle birlikte başlangıcı verilen proje ve benzer sosyal sorumluluk projeleri ile akıl terinin üretime dönüştürüldüğünü dile getirdi.

Yetenekli gençlere teşvik

 TTNET Genel Müdürü Tahsin Yılmaz ise geçen yıl devreye soktukları projenin amacının, gençlere istihdam olanakları yaratmak ve yetenekli gençlere olan yatırımların teşvik edilmesini sağlamak olduğunu söyledi.

SAĞLIK SANAL dünyadan geliyor

Dünyanın önde gelen araştırma ve danışmanlık kuruluşlarından Frost&Sullivan, sağlık sektörüne yönelik yeni araştırmasıyla web tabanlı kişisel sağlık kaydı kullanımını mercek altına aldı. Bugün, bireylerin web tabanlı kişisel sağlık kayıtlarını kullanmasını sağlamanın önünde birçok engel var ama hekim ve hastanelerin elektronik sağlık kayıtlarını gider ek daha çok kullanması ve fonksiyonelliğini artıran yeni teknolojik cihazlar sayesinde bir eylerin katılımı gider ek artış gösteriyor.

Pazar hacmi artıyor

Kişisel sağlık kayıtları pazarı 2010’da 312.2 milyon dolar büyüklüğe ulaştı. Bu rakamın 2015’te 414.8 milyon dolara çıkması bekleniyor. Son 10 yılda ortaya atılan “yetkili sağlık ilgilisi” kavramı bu anlamda önemli bir rol oynuyor. Söz konusu kavram, kritik sağlık kararlarının ‘bilgilendirilmiş katılımcısı’ olarak sağlık hizmeti sağlayıcıları ve hastalarla aktif olarak ilgilenen birey ve bireyin ailesinden biri için kullanılıyor.

Tek limitiniz duvarlar

Videolar, resimler, filmler, sunumlar, oyunlar: Bunları büyük ekranda izlemek ev hayatında fark yaratıyor. Acer’ın geniş çeşitlilikteki projektörlerinin yeni üyesi ‘K330’, birçok kullanım senaryosu için çok yönlülük ve esneklik sağlayan kompakt ve taşınabilir bir cihaz. İster işte ister evde, bu projektör, kullanıcıların dijital içeriklerinin tadını çıkarmalarını ve paylaşabilmelerini veya yüksek performansılya çarpıcı sunumlar yapılmasını sağlıyor.

Yüksek etkili projeksiyon

Cihaz, 500 ANSI Lümen parlaklık ile bir araya getirilen 4000:1 karşıtlık oranı canlı, parlak görüntüler ve yüksek etkili bir projeksiyon performansı sunuyor. Full HD 1920X1080 çözünürlüğe kadar destekleyen doğal 1280×800 WXGA çözünürlük, yüksek çözünürlüklü içeriklerin görüntülenmesine izin veriyor.

3D ile uyumlu

K330 üç boyutlu bir deneyim için projektör DLP 3D ile de uyumlu. Böylece kullanıcılar DLP 3D gözlüklerini takarak herhangi bir 3D içeriği izleyebiliyor. True 24p özelliğiyle projektör bir Blu-ray diskten, sinemadaki gibi aynı yüksek görüntüler sağlayarak 1080p çözünürlük ve saniyede 24 kare görüntüleme imkanı veriyor. Cihaz 849 dolara satışa sunuluyor.

TABLETTE DONDURMA ZAMANI

Asus, Türkiye’de de satışta olan son cihazı ‘EeePad Transformer Prime’da Android 4.0 ‘IceCreamSandwich güncellemesini sundu. Cihaz böylece Andorid’in en yeni işletim sisteminin avantajlarından yararlanacak. Satıştaki tek 4 çekirdekli tablet olmasının yanında ICS güncellemesine sahip ilk tablet olma unvanını alan cihaz, Türkiye’de tablet olarak 650 dolara, klavye alanıyla beraber 750 dolara satışa sunuluyor.

AR-GE’DEN GÜVENLiK KAMERASI ÇIKTI

İstanbul Şehir Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi olan Yrd. Doç. Dr. Tarık Arıcı, MOBESE türü güvenlik kameralarının gerçek zamanlı uyarı yapmasını sağlayacak bir yazılım projesiyle Avrupa Birliği’nden 100 bin euroluk destek aldı.

TV’den ilham aldı

4 yıl içinde hayata geçirilecek projenin fikrinin televizyonda izlediği bir cinayet olayında polislerin şüpheli şahısın hangi yönde kaçtığını MOBESE kayıtlarını izleyerek tespit etmeye çalışmaları üzerine oluştuğunu anlatan Arıcı, şunları söyledi: “O haberi izlerken bu görüntülerin gerçek zamanlı analiz edilebileceğini, edilmesi gerektiğini düşündüm. Proje güvenlik kameralarının normalin dışında bir olay olduğunda yetkililerin otomatik olarak uyarılmasını sağlayan bir yazılım programından oluşuyor. Buna video anomalydetection deniyor ve aktif bir araştırma alanı.”

Bugün

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme