Full HD, 360 Derece Video ile Fotoğraf Çekmek

Buluşlar
Son derece şık bir tasarıma sahip olan Sony Bloggie Touch kamera, Full HD 1920×1080 video ve 360 derece videolarla birlikte 12.8 megapiksel çözünürlükte fotoğraf da çekiyor. Hatta çekmekle kalmay...
EMOJİLE

Son derece şık bir tasarıma sahip olan Sony Bloggie Touch kamera, Full HD 1920×1080 video ve 360 derece videolarla birlikte 12.8 megapiksel çözünürlükte fotoğraf da çekiyor. Hatta çekmekle kalmayıp, dahili USB aracılığıyla hemen Facebook ve YouTube gibi sosyal paylaşım ağlarına bağlanmayı ve çekimleri anında paylaşmayı mümkün hale getiriyor.

Sony, şık tasarımı ile göz kamaştıran, eşsiz özellikleri ile Full HD video klipler ve fotoğraflar çekmeyi son derece kolay hale getiren yeni Bloggie Touch’ını tanıttı. Deneyimsel tanıtım etkinliği, Sony Eurasia A.Ş. Dijital Görüntüleme Ürün Grup Müdürü Yeliz Kaya’nın ev sahipliğinde ve şair, yazar, gazeteci, araştırmacı, tiyatro oyuncusu Sayın Sunay Akın’ın katılımıyla gerçekleştirildi. İlk nesil Bloggie modellerine göre radikal bir değişimle ulaşılan tamamen yeni Sony Bloggie Touch MHS-TS20K mobil HD cep kamerası, ince, yuvarlak hatlı gövdesi ve fırça izli mükemmel alüminyum cilası ile yeni bir görünüme sahip. Kamera, nerede olursanız olun, yaşamınızın özel anlarını çekmek ve paylaşmak için mükemmel bir ‘hepsi-bir-arada’ çözümü sunuyor.

MP4 Kamera pazarı, 2011’de yüzde 26 oranında büyüyecek

MP4 Kamera pazarının, dünya çapında 2008 ve 2009 yılları arasında adetsel bazda yüzde 50, 2010 itibariyle de yüzde 40 büyüme gösterdiğini ifade eden Sony Eurasia A.Ş. Dijital Görüntüleme Ürün Grup Müdürü Yeliz Kaya, "Türkiye’de 23 milyon Facebook kullanıcısı var. Facebook nüfusunun, Türkiye nüfusuna oranı yüzde 30,6 ve Türkiye’de, Facebook kullanıcılarının yüzde 75’i, 18 – 44 yaş arasında. 18 -24 yaş arasındaki kullanıcılar yüzde 34’lük ve 25 – 34 yaş aralığındakiler de yüzde 30’luk bir pay ile sosyal paylaşım ağlarının en aktifleri. Biz de, Bloggie ile eğlenceyi ve sosyal paylaşım ağlarında zaman geçirmeyi seven herkese, çektikleri video ve fotoğraflarını kolayca paylaşma deneyimi sağlıyoruz. Bloggie’nin sunduğu Full HD ve 360 derece video ve fotoğraf çekim imkanları, bu pazara dinamizm getirecek. 2011 için beklentimiz, MP4 Kamera pazarının büyüme oranının yüzde 26 civarında olacağı yönünde. Bu büyümede de, sosyal ağları kullanmayı seven gençlerin önemli bir itici güç olacağına inanıyoruz" dedi.

Canlı pembe, gümüş ve siyah renk seçeneklerinde hazır olan Bloggie Touch, günlük geziler, hafta sonu molaları ve gece eğlenceleri için adeta şık bir aksesuar görevi de görüyor.

Kameranın şık ve net hatları, fotoğraflarınıza ve video kliplerinize canlı bir görüntü veren büyük, parlak 7.6 cm’lik (3") LCD dokunmatik ekran tarafından destekleniyor. Düzgün yeni bir kullanıcı ara yüzü, klipleriniz ve resimlerinizle pratik olarak ‘dokunma ve hafifçe vurma’ şeklinde oynamayı basitleştiriyor.

Çalıştırılması ise son derece kolay! Anı yakalamak için sadece işaretlemek ve çekmek yeterli. Video kaydı kesintisiz devam ederken siz bu arada fotoğraf da çekebiliyorsunuz.

Hassas Exmor CMOS Sensör, parlak Full HD videolar ve net detaylara sahip fotoğraflar çekiyorr. Resim kalitesi, çekim açık havada veya kapalı bir günde bile yapılsa net ve düşük titreşimli görüntüler sağlamak için F2.8 maksimum diyafram açıklığı olan aydınlık, yüksek kaliteli lenslerle daha da artırılmış.

Bloggie Touch, geniş açı fonksiyonuna sahip çok yönlü bir otomatik odaklamalı lense sahip. Ayrıca, nesnelere 10 cm’e kadar yaklaşırken, keskin bir şekilde odaklanmak için yeni bir otomatik makro modu da bulunuyor. Bu sayede de unutulmayan bir restoranın yemek menüsünü veya tatilde keşfedilen güzel bir çiçeğin fotoğrafını çekmek için ideal koşullar sunuyor.

360 derece nefis panaromik video ve fotoğraflar çekin

Bloggie Touch, etrafınızda olan her şeyi yakalamak için 360 derecelik şaşırtıcı panoramik videoları ve fotoğrafları da kaydediyor. Bunun için sadece sağlanan lens adaptörünü takmak yeterli oluyor. 360 derece videolar şimdi önceki nesil Bloggie’nin çözünürlüğünü iki katına çıkarıyor ve düşük ışıktaki video kalitesi de Exmor CMOS sensörü sayesinde daha iyi bir duruma kavuşuyor. Eğlenceli 360 derece videoya ek olarak Bloggie Touch, hem yatay hem de dikey şekilde film çekmenize izin veren "serbest çekim" özelliği ile de çok ayrıcalıklı. İnce, kompakt boyutuna rağmen, 8GB’lık dahili bellekte yaklaşık 4 saatlik HD film çekim süresine (1280 x 720/30p mod) olanak tanıyor. Sürekli maksimum çekim süresi ise yaklaşık 29 dakika oluyor.

Çek, bağlan, paylaş

Çekimden sonra en beğendiğiniz fotoğraf ve kliplerinizi paylaşmak da çok kolay hale geliyor. Bloggie Touch, kameranın pilini de dolduran açılır kapanır USB kolu yoluyla herhangi bir PC’ye hemen bağlanıyor. Endişe edilecek kablolar ve yazılım CD’leri de ortadan kalkıyor. Bloggie Touch bağlandığında üzerindeki paylaşım yazılımı otomatik olarak çalışmaya başlıyor.

Sevdiğiniz anlarınızı sosyal ağlara ve YouTube, Facebook ve Flickr gibi popüler paylaşım sitelerine kolayca yüklemek için size, sadece sürükleyip bırakmak kalıyor. Siz mobil haldeyken, online olduğunuzda yüklenmesi için yeni bir "Share-it-Later" fonksiyonu ile içeriği etiketlemek oldukça kolay. Sony Bloggie Touch’ın tavsiye edilen KDV dahil nakit fiyatı ise 490 TL.

Haber365