‘Çekmeyen’ Telefon Kalmayacak

Buluşlar
Telefon sinyali alabilmek için balkondan sarktığınız ya da kendinizi folyolara sarıp yogi pozisyonunda göğe doğru yükselmeye çalıştığınız günler bitiyor.   Askeri teknolojiler üreten ChamtechR...
EMOJİLE

Telefon sinyali alabilmek için balkondan sarktığınız ya da kendinizi folyolara sarıp yogi pozisyonunda göğe doğru yükselmeye çalıştığınız günler bitiyor.
 
Askeri teknolojiler üreten Chamtech’ten Anthony Sutera’nın Google’ın "Solve for X" organizasyonunda tanıttığı sprey sadece cep telefonunun alıcısını güçlendirmiyor neredeyse her şeyi antene dönüştürüyor.
 
Okyanusun derinliklerinden gönderilen sinyallerin dünya dışından bile alınmasını sağlayacak bir araç düşünebiliyor musunuz? Objelerin üzerine sıkıldığında onların yüzeyini binlerce nanokapasitörle kaplayan aerosol sprey sayesinde bir ağaç hatta bir duvar bile verici görevi görmeye başlıyor.
 
IPHONE’DA DENENDİ

Sutera’nın ekibi 3’üncü nesil bir iPhone anteninde spreyi denedi ve telefonun sinyali yüzde 10 arttı. Kablosuz bağlantının olmadığı ya da çok zor sağlandığı yerlerden bile sinyal alınmasını sağlayacak bu buluşla anten teknolojisi hakkında bildiğimiz her şey değişecek gibi gözüküyor.

Ahaber

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme