700 Dolara Yaşam Testi!

Buluşlar
İnsan bilimi adına büyük bir adım İspanyol Ulusal Kanser Araştırma Merkezi tarafından atıldı. Artık 700 doları olan herkes, hayatlarının ne kadar uzun ya da kısa olacağını öğrenebilecek. Kromozomların...
EMOJİLE

İnsan bilimi adına büyük bir adım İspanyol Ulusal Kanser Araştırma Merkezi tarafından atıldı. Artık 700 doları olan herkes, hayatlarının ne kadar uzun ya da kısa olacağını öğrenebilecek.

Kromozomların uçlarındaki telomerler sayesinde insanların hayatlarının uzunluğunu ölçen bilim adamları, aslında gün ya da ay gibi detaylı bir süre sunamıyor. Bunun yerini biyolojik olarak ne kadar hızlı yaşlanacağınızı size söyleyen araştırma, kafalarda soru işaretleri de oluşturuyor. Özellikle sigorta şirketlerinin her başvurana böyle bir test yaptırmak isteyeceğini düşünenler ve test sonucunda hayatlarının kısa olacağını öğrenenlerin yalancı ilaçlara sarılacağı konuşulanlar arasında.

Araştırmacıların şimdiki en büyük hedefi telomerleri Alzheimer ve kanseri önceden teşhis etmek için kullanmak istemeleri.

chip.com.tr

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme