“Hiç UFO Görmedik”

Bilimadamları
Astronotlar, hiç uçan daire görmediklerini, ama uzayda hayat olduğuna inandıklarını söyledi. Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi NASA’nın Atlantis uzay mekiğinin son seferiyle uzaya giden ...
EMOJİLE

Astronotlar, hiç uçan daire görmediklerini, ama uzayda hayat olduğuna inandıklarını söyledi.

Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi NASA’nın Atlantis uzay mekiğinin son seferiyle uzaya giden ve 13 günün ardından dünyaya dönen 4 astronot, İzmir’deki Uzay Kampı’nın konuklarıydı.

Komutan Christopher Ferguson, pilot Doug Hurley ve iki uçuş uzmanı, bir bakıma Amerika’daki ekonomik krizin kurbanı oldu.

Konuyla ilgili Ferguson, "Uzay mekiklerinin sona ermesi çok üzücü bir durum aslında. Ama NASA’nın yeni roket programları için bu gerekliydi. Çünkü mekik programı çok pahalıya mal oluyordu. Artık bu işi özel şirketler yapacak" dedi.

Uçuş uzmanı Sandra Magnus ise "Bundan sonra ne yaparız tam bilmiyorum. Sanırım NASA’da yer hizmetlerinde teknik görevler alırız" şeklinde konuştu.

Peki bu tecrübeli ekibin, uzayda hayata dair bir gözlemleri olmuş muydu?

Bu soruyu cevaplayan Ferguson, "Bizim böyle bir deneyimimiz olmadı ama bu, uzayda bizden başka canlılar olmadığı anlamına gelmez. Biz hepimiz dünya dışı akıllı yaşam formları olduğuna inanıyoruz." dedi.

Trt.net.tr