Dünya Nörolojik Cerrahi Akademisi’ne Türk başkan!

Bilimadamları
Dünyanın önde gelen beyin cerrahlarından Acıbadem Üniversitesi’nin Kurucu Rektörü ve Tıp Fakültesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. M. Necmettin Pamir Türkiye’yi gururlandıran ...
EMOJİLE

Dünyanın önde gelen beyin cerrahlarından Acıbadem Üniversitesi’nin Kurucu Rektörü ve Tıp Fakültesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. M. Necmettin Pamir Türkiye’yi gururlandıran bir ilke daha imza attı. Prof. Dr. M. Necmettin Pamir, dünya beyin cerrahisinin en üst kuruluşu olan Dünya Nörolojik Cerrahi Akademisi (World Academy Neurological Surgery) başkanlığına seçilen ilk Türk beyin cerrahı oldu.

Dünyanın önde gelen beyin ve sinir cerrahlarının üye olduğu World Academy Neurological Surgery (WANS) bu alanda dünya çapında eğitimlerin verildiği ve politikaların belirlendiği seçkin bir kurum olarak biliniyor. Daha önce kurumun kuruluşunda yer alan ve kurumun Genel Sekreterliği görevinde bulunan Prof. Dr. M. Necmettin Pamir, Akademi Başkanlığına seçilen ilk Türk beyin cerrahı oldu. Bu yıl Atina’da gerçekleşen toplantıda başkan seçilen Prof. Dr. Necmettin Pamir, yeni görevinin Türkiye’deki beyin cerrahisi adına sevindirici bir gelişme olduğunu söyledi. Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Anabilim Dalı Başkanı ve Acıbadem Kozyatağı Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. M. Necmettin Pamir, kısa süre önce de nöroşirürji alanında üstün hizmet ve katkılarından dolayı Avrupa-Asya Nöroşirürji Akademisi (Academia Eurasiana Neurochirurgica) tarafından Altın Madalya ödülüne layık görülmüştü.

“Benim için çok büyük bir şeref”

Prof. Dr. M. Necmettin Pamir, dünya beyin cerrahisinin gelişimine başarılı katkılarını yeni göreviyle taçlandırdı. Dünya Nörolojik Cerrahi Akademisi’ne ilk Türk başkan olarak seçilmesinden çok büyük mutluluk duyduğunu belirten Prof. Dr. M. Necmettin Pamir “Benim için çok büyük bir şeref. Çok sevindirici ve gurur verici” diye konuştu.

Başarının tek şartı; çalışmak!

Gençlere çok çalışmaları, meraklı olmaları, düşünmeleri ve evrensel bilgiye katkıda bulunmaları mesajı veren Prof. Dr. M. Necmettin Pamir, kendisinin de çalışmaktan beslendiğini, başarısını çok çalışmasına borçlu olduğunu belirterek “Çalışmaktan başka bir şey yok. Başarı kendiliğinden geliyor” dedi. 

Necmettin Pamir Kimdir? 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme