Ya Windows 8 Çökerse

Bilgisayar
Windows 8’de başlangıç sürelerini yaklaşık 10 saniyeye indirmeyi başaran Microsoft, işletim sistemindeki kapatma ve sorun giderme özelliklerini de geliştiriyor. Windows 8’e eklenen yeni Me...
EMOJİLE

Windows 8’de başlangıç sürelerini yaklaşık 10 saniyeye indirmeyi başaran Microsoft, işletim sistemindeki kapatma ve sorun giderme özelliklerini de geliştiriyor. Windows 8’e eklenen yeni Metro boot menüsü sayesinde açılmayan PC’nizdeki sorunları daha kolay bir biçimde giderebileceksiniz.

Sisteminiz açılmadığında veya Windows’u en baştan yüklemek istediğinizde Windows 8’in boot menüsü sayesinde sistemi geri yükleyebilecek, imajdan geri yükleme yapabilecek, onarım işlemini başlatabilecek, komut satırına erişebilecek ve yeni "Refresh" aracını kullanabileceksiniz.

Yeni "Refresh" aracı kullanıcıya iki seçenek sunuyor. Birinci seçenekte Windows 8 masaüstünü baştan yükleyerek onu ilk haline geri getirebiliyorsunuz. Bu durumda tüm kişisel dosyalarınız, virüsler, bozuk dosyalar vs. siliniyor ve Windows 8, orijinal durumuna getiriliyor.,

İkinci seçenekte ise fotoğraflarınız, belgeleriniz, medya dosyalarınız gibi dosyalar korunarak Windows dosyaları tekrar yükleniyor ve Windows onarılıyor. İşlem bittiğinde, dosyalarınızla beraber tamamen yeni bir yüklemeye sahip oluyorsunuz.

Milliyet

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme