XP Virüs Kaynıyor!

Bilgisayar
Microsoft’un tarihteki en başarılı işletim sistemi kabul edilen XP’yi öldürme planları devam ediyor. Ölüm tarihi açıklanan XP’ye  güvenlik firmaları da sırt çevirmeye başladı. G...
EMOJİLE

Microsoft’un tarihteki en başarılı işletim sistemi kabul edilen XP’yi öldürme planları devam ediyor. Ölüm tarihi açıklanan XP’ye  güvenlik firmaları da sırt çevirmeye başladı.

Güvenlik firmalarının bahanesi ise Windows XP’nin yapısının güvenli olmadığı ve en çok virüsün bu işletim sisteminde gözükmesi.

Windows 7 ile birlikte XP’yi öldürme çalışmalarını hızlandıran Microsoft insanların düşüncelerini bir türlü değiştiremedi. Günümüzde en çok tercih edilen işletim sistemi olan XP ile ilgili yayınlanan bir rapor ise bu konudaki ilginç durumları gösterdi.

Bu rapora göre, dünya çapındaki rootkit bulaşmalarının yüzde 74’ü Windows XP’de yaşanıyor. Windows 7’de ise bu sayı yüzde 12 olarak yansıtılmış.

Avast kaynaklı bu rapora göre, Windows XP hiç de güvenli değil. Öte yandan Windows XP’nin kullanım oranın Windows 7’ye kıyasla fazla olduğu da bir gerçek.

ShiftDelete.Net

 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku gidermefanustur