Windows 8’den Yeni Detaylar

Bilgisayar
Windows 8’in sızan M1 sürümünde meraklılarının yaptığı incelemeler, işletim sisteminde bulunacak bazı yeni özellikleri daha ortaya çıkardı. windows8italia.com, işletim sistemindeki sistem DLL do...
EMOJİLE

Windows 8’in sızan M1 sürümünde meraklılarının yaptığı incelemeler, işletim sisteminde bulunacak bazı yeni özellikleri daha ortaya çıkardı.

windows8italia.com, işletim sistemindeki sistem DLL dosyalarını Windows 7’ye ait DLL dosyalarıyla karşılaştırarak Windows 8’deki bulut entegrasyonuyla ilgili referanslar ortaya çıkardı. twinui.dll dosyasında bulunan referanslar ise Metro stilindeki bir Internet Explorer’da Immersive ara yüzünün kullanılacağını onaylıyor. uxtheme.dll dosyasındaki bir takım fonksiyon çağrıları ise ara yüzdeki daha iyi veya daha güzel görünen animasyonlara işaret ediyor olabilir.

Bunlar dışında Segoe UI yazı tipi ailesine üç yeni yazı tipi eklenmiş. DirectUI üzerinde de güncellemeler yapılmış – bu yeni donanım yükleme işleminin yeni bir ara yüze sahip olduğu anlamını taşıyabilir. Son sızan bir görüntüde ise (sağda) dokunarak oturum açma yapılandırma ekranını görüyorsunuz.

Bu özellikler Windows 8 beta aşamasına geldiğinde daha kesin bir şekilde açığa çıkacak.

chip.com.tr

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku gidermefanustur