Windows 8 tabletler ne zaman çıkacak?

Bilgisayar
Microsoft’un şu sıralar üzerinde yoğun bir şekilde çalıştığı Windows 8 ile ilgili yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Yaklaşık 2 ay önce Consumer Preview versiyonu yayımlanan ve milyonlarca indi...
EMOJİLE

Microsoft’un şu sıralar üzerinde yoğun bir şekilde çalıştığı Windows 8 ile ilgili yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Yaklaşık 2 ay önce Consumer Preview versiyonu yayımlanan ve milyonlarca indirme ile rekora doğru koşan Windows 8, kullanıcılar tarafından da oldukça beğeniliyor. Beğenilme sayısının artması da hem heyecanı hem de bir an önce çıkması için sabırsızlanmayı beraberinde getiriyor.

Microsoft da telefon piyasasında Windows Phone 7 ile iyi işler yaparken tablet sektöründen uzak kalmamak istiyor. Bu sebeple de Windows 8’i bu sene içerisinde yetiştirmeye çalışıyor. Bazı uzmanların içerden aldık dediği bilgilere göre Windows 8’li tabletler bu yılın Kasım ayında piyasaya çıkmaya başlayacak.

Bazı üreticiler şimdiden Windows 8’li tabletleri üretmeye başlamış bile. İlk olarak HP, Lenovo, Dell gibi firmaların Windows 8’li tabletleri üreteceği tahmin ediliyor.

Ancak Microsoft, Windows 8 ile tablet sektörüne girdiğinde rakipleri oldukça fazla olacak. Çünkü Kasım ayında muhtemelen Android 5.0, BlackBerry OS 10 ve iOS 6 çıkmış olacak. Zaten şu ana kadar oturmuş olan Android ve iOS’un yeni sürümleriyle çok daha gelişmiş olması bekleniyor. Bu da şimdiden Microsoft’un kara kara düşünmesine yol açabilir. Yine de Windows 8’in bu tabletler arasında hatrı sayılır bir pazar payı edineceği tahmin ediliyor.

SDN

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme