Windows 8, bir haftada dört milyon sattı

Bilgisayar
Kenan Mehmetzade’nin haberi  Şirket 2 yıldır üzerinde çalıştığı Windows 8’i 25 Ekim’de kendi ülkesi Amerika’da tanıttıktan sonra piyasaya sürmüştü. Microsoft Türkiye, tümü...
EMOJİLE

Kenan Mehmetzade’nin haberi 

Şirket 2 yıldır üzerinde çalıştığı Windows 8’i 25 Ekim’de kendi ülkesi Amerika’da tanıttıktan sonra piyasaya sürmüştü. Microsoft Türkiye, tümüyle Türkçe olan ve Türkiye’nin önde gelen kurum ve markalarının Türkçe uygulamalarını bilgisayar ve tabletlere taşıyan yeni işletim sistemi Windows 8’i önceki gün de Türkiye’de tanıttı. Türk insanının Windows 8’e ilgisinin yüksek olduğunu dile getiren Microsoft Türkiye Genel Müdürü Tamer Özmen, “Bizim ülkenin bağlı olduğu bu bölgede gelen taleplerin yüzde 50’si Türkiye’den. Önümüzdeki 1 yıl içerisinde ülkemizde 3,5 milyon adet bu işletim sistemine sahip cihaz satılmasını bekliyoruz. Dünyadaki hedef ise yaklaşık 360 milyon adet.” dedi.

Hızlı ve isteğe göre kişiselleştirilebilen yeni bir ara yüz ile birlikte gelen yeni işletim sistemi, fiyatı 200 ile 2 bin lira arasında değişen 1.000’den fazla yeni tablet ve bilgisayar modelinde yüklü olacak. Windows 8, Türkçe dil desteği ve Türkçe uygulamaları ile öne çıktı. Yeni program telefon, tablet, dizüstü ve masaüstü bilgisayarları tek platform olarak kullanmaya imkân tanıyor. Tanıtım toplantısında konuşan Microsoft Türkiye Genel Müdürü Tamer Özmen, kendisinin yeni işletim sisteminin en çok beğendiği yönünü dile getirirken, “Aslında dağınık olan hayatımız Windows 8 ile toparlanıyor olacak.” dedi. Tamer Özmen, “Windows 8 pazara sunulduğu ilk günden itibaren Türkçe olarak kullanılabiliyor. Windows 8 ile birlikte gelen Windows Mağazası’nda şimdiden birçok Türkçe uygulama mevcut.” dedi. Özmen, Windows 8’in canlı ara yüze sahip, basit kullanım imkânı sunan kullanıcı dostu bir işletim sistemi olduğunu söyledi.

Yeni işletim sisteminin önemli özelliklerinden biri de enerji tasarrufu. Akıllı telefon kullanan ve yanında bilgisayar kablosu taşımak istemeyen tüketiciler için bu işletim sistemi kolaylık sağlayacak. Windows 8’in diğer bir dikkat çekici boyutu ise bütün cihazlarda kullanılabiliyor olması ve tek hesapla bu cihazları yönetebilmeye imkân vermesi. Örneğin kullanıcı yolda giderken Windows 8’li tablette yazı yazıp video seyrediyorsa, eve vardığında masaüstü bilgisayarından aynı hesapla girip kaldığı yerden yazısını yazmaya ya da filmi izlemeye devam edebiliyor.

Ocak 2013 sonuna kadar geçerli kampanya ile Windows XP, Windows Vista veya Windows 7 kullanıcıları, yeni Windows 8 Pro’yu 79 TL’ye indirerek, bilgisayarlarının işletim sistemlerini güncelleyebilecek. 2 Haziran 2012 ve 31 Ocak 2013 tarihleri arasında Windows 7’li bilgisayar satın almış kullanıcılar ise www.windowsupgradeoffer.com adresinden sunulan Windows Yükseltme Teklifi ile 29 TL’ye Windows 8 Pro’yu indirebiliyor.

Zaman
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme