Windows 10 kullanımda

Bilgisayar
Microsoft’un Windows 8’den sonra 9 sürümünü atlayıp doğrudan 10 olarak duyurduğu yeni işletim sisteminin deneme sürümü kullanıma sunuldu. Microsoft’un internet sayfasından indirilebi...
EMOJİLE

Microsoft’un Windows 8’den sonra 9 sürümünü atlayıp doğrudan 10 olarak duyurduğu yeni işletim sisteminin deneme sürümü kullanıma sunuldu. Microsoft’un internet sayfasından indirilebilen ücretsiz sürüme sahip olmak için Windows Insider Programı’na üye olmak gerekiyor.

Henüz deneme aşamasında olan işletim sistemi bazı hata ve eksiklikler de içerebileceği mevcut işletim sisteminin üzerine kurulum yerine ayrı bir yükleme yapılması öneriliyor. Şimdilik İngilizce olan Windows 10 Technical Preview sürümü, Windows 8 çalışan bir bilgisayara kurulabiliyor. Ek olarak bir donanım ya da sistem artışına gerek bulunmuyor.

İşletim sisteminin 32 Bit sürümü için minimum gereksinimler 1 GB RAM ve 16 GB depolama alanı olarak açıklandı. 64 Bitlik sürümde ise 2 GB RAM ve 32 GB depolama alanı gerekiyor. Windows 10 minimum 1 GHZ hızında bir işlemciye gereksinim duyuyor. Bu da tablet bilgisayarlar ve cep telefonlarında bile (teorik olarak) çalışabileceği anlamına geliyor.

Windows 10’u denemek isteyen kullanıcılar Microsoft’un hazırladığı internet sayfasından yönergeleri takip ederek bu işlemi gerçekleştirebilirler.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme