Virüs Belası Mac’e de Bulaştı!

Bilgisayar
Mac OS X kullanıcılarını bekleyen yeni bir tehlike kendini Mac Defender olarak tanıtıyor ve kullanıcıları bilgisayarlarına bu anti-virüsü yüklemeleri için ikna ediyor. Kendini anti-virüs programı olar...
EMOJİLE

Mac OS X kullanıcılarını bekleyen yeni bir tehlike kendini Mac Defender olarak tanıtıyor ve kullanıcıları bilgisayarlarına bu anti-virüsü yüklemeleri için ikna ediyor. Kendini anti-virüs programı olarak tanıtan virüs, kullanıcıların bilgisayarlarına arama motorları sayesinde ulaşıyor.

Özellikle Safari tarayıcısı kullanan Mac kullanıcılarını hedefleyen virüs, popüler aramalarda arama sonuçlarında üst sıralarda çıkıyor ve kullanıcı bağıntıya tıkladığında bilgisayarının virüslü olduğunu söyleyen bir yazıyla karşılaşıyor. Çok bildik bir yöntem olsa da, kullanıcıları kandırarak Mac Defender olduğunu söylediği bir anti-virüs programını kuran virüs, daha sonra ödeme için kredi kartı detaylarını istiyor.

Bu virüsün kendisini indirdikten sonra en azından otomatik olarak açmaması için, Safari’nin özellikler kısmından "güvenli dosyaları indirdikten sonra hemen aç" seçeneğindeki tiki kaldırmanız yararınıza olacaktır.

CHİP
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku gidermefanustur