USB virüslerine kesin çözüm

Bilgisayar
PC’lere USB belleğinizi takarken veya şarj olması için akıllı telefonunuzu bağlarken virüs bulaşacağı korkusuyla tedirginlik yaşayabilirsiniz. USB bellekleri virüs saldırılarına en açık noktalar...
EMOJİLE

PC’lere USB belleğinizi takarken veya şarj olması için akıllı telefonunuzu bağlarken virüs bulaşacağı korkusuyla tedirginlik yaşayabilirsiniz. USB bellekleri virüs saldırılarına en açık noktalar. Geçen yıl düzenlenen hacker konferansında, USB üzerinden yayılan virüslerin daha da yaygınlaşacağı söylenmişti. 

USB üzerinden yayılan virüslere karşı yeni bir çözüm geliştiriliyor. Çözümün ismi: “USB Kondom.”

USB kondom donanım bazlı bir çözüm. Bu teknikle, USB bağlantısı yapılırken cihazları kondom modunda koruma altına almak mümkün olacak. Kondom modunda, sadece elektriğin geçtiği ve okuma işlevinin yapıldığı pinler açık olacak. USB üzerine kayıt yapılmasını sağlayan pinler ise işlev dışı olacak.

Bu sayede, sadece şarj işlevine yarayan ve okuma/yazma işlevine de kapalı özel USB kabloları üretilecek. Bu kablolar sayesinde de ev dışında akıllı telefonlarını şarj etmek isteyen, güvenle şarj edebilecekler. USB kondomun maliyeti son derece düşük olduğu için kısa zamanda yaygınlaşması bekleniyor.

Uzmanabi.com

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme