UFO Sanılanlar Aslında Ne?

Bilgisayar
UFO görüntülerini inceleyen uzmanlar ve CIA, cisimlerin yüzde 70’inin arkasındaki gerçeği açıkladı. Yıllardır UFO ihbarlarını, çekilen görüntü ve fotoğraflarını inceleyen uzmanlar ve CIA, bu gör...
EMOJİLE

UFO görüntülerini inceleyen uzmanlar ve CIA, cisimlerin yüzde 70’inin arkasındaki gerçeği açıkladı.

Yıllardır UFO ihbarlarını, çekilen görüntü ve fotoğraflarını inceleyen uzmanlar ve CIA, bu görüntülerdeki cisimlerin yüzde 70’i kadarının aslında ne olduklarını açıkladı.

UFO diye çekilmiş görüntüleri inceleyen uzmanların, 1950’li yıllardan bu yana hazırladıkları raporlarların değerlendirilmesi sonucunda, bu UFO sanılan cisimlerin yüzde 70’inin aslınada geliştirildikleri sürece gizli tutulan uçaklar olduklarını açıkladılar.

Binlerce "UFO görüntüsü"nden yüzde 70’inin aslında uçak görüntüsü olduğu belirlenirken, en çok UFO sanılan uçaklar sıralamasında 6 tanesi öne çıktı.

İŞTE UFO SANILAN UÇAKLAR

F-117A Nighthawk- Hayalet uçak

F-117A Nighthawk– Hayalet uçak. Radara yakalanmayan uzun menzilli bir savaş uçağı. Üreticisi: Lockheed Martin. İlk test uçuşu 1981’de yapıldı. Ancak kamuya 1988’de açıklandı. Bu süre içinde, ünlü 51. Bölge’nin de yer aldığı Nevada Çölü üzerinde meraklıların objektiflerine defalarca yakalandı, görüntülendi ve hep UFO sanıldı.

 

U-2 keşif uçağı

U-2 keşif uçağı olarak tasarlandı. UFO hikayeleriyle ünlü Nevada Çölün’nde bulunan 51. Bölge’nin en ilginç yeri sayılan Groom Lake gölünün üzerinde 1955’te yapılan test uçuşları sırasında gümüş rengiyle pek çok meraklının dikkatini çekmişti. O dönemde gizli tutuluyordu ve görüntüleri medyada UFO olarak yer almıştı. Gümüş rengi yüzünden çok parlayan uçak daha sonra siyaha boyandı. 1960’ta kamuoyuna tanıtıldı. Halen kullanımda.

 

B-2 Spirit

B-2 Spirit (uzun menzilli bombardıman uçağı). Üreticisi: Northrop Grumman. İlk test uçuşu: 1989. İlk görev uçuşundan 8 ay önce açıklandı. Halen kullanımda.

 

 

 

P-791

P-791 bir "hibrid" hava aracı. Keşif amaçlı kullanılıyor. 2006’da Palmdale, Kaliforniya’da gizlice yapılan test uçuşu sırasında, UFO diye çekilen görüntüleri yüzünden deşifre edildi.

 

 

RQ-3 Darkstar (Karanlık Yıldız)

RQ-3 Darkstar (Karanlık Yıldız), adı gibi karanlık bir sonu oldu. Üreticisi: Lockheed Martin/Boeing. Casus uçağı olarak geliştirildi. 1996’da ilk test uçuşuna çıktı. 1995’te kamuya açıklanmıştı. Ancak bir test uçuşu sırasında düştü ve üretimi yapılmadı. Şimdi, benzerinin Irak semalarında 3 yıldır zaman zaman görüldüğü söyleniyor.

 

SR-71 Blackbird

SR-71 Blackbird. Üreticisi: Lockheed Martin. Kuyruksuz bir casus uçağı. İlk test uçuşu 1964’te yapıldı. Test uçuşundan kısa süre sonra açıklandı. Ancak, hala bazı esrarengiz yönleri olduğu söylenen "Aurora Projesi"nde kullanıldığı söyleniyor. UFO takibinde de kullanıldığı iddia edilmişti.
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme