Uçaklar da IPad Modası

Bilgisayar
Teknoloji her yerde değişime sebep oluyor, gelişim hiç bitmiyor. Bundan sonra uçaklarda, görevliler de bu değişimden nasibini almış olacak. Uçuş görevlileri de artık iPad’li olacak.   Bir s...
EMOJİLE

Teknoloji her yerde değişime sebep oluyor, gelişim hiç bitmiyor. Bundan sonra uçaklarda, görevliler de bu değişimden nasibini almış olacak. Uçuş görevlileri de artık iPad’li olacak.
 

Bir süre önce FFA tarafından da onay alan iPad’ler, artık yavaş yavaş hava ulaşım sektöründe de yerini almaya başlayacak. Uzun   yıllardan beri kullanılan klasik kağıt uçuş listeleri tarihe karışıyor.

Bundan böyle ilgili görevliler, kağıt uçuş listeleri yerine direkt olarak iPad’lerini kullanacak ve yolculara hizmet edecekler.

iPad İle İyi Uçuşlar

Teknoloji sitesi ShiftDelete.Net’in haberine göre, henüz uçuş rotaları gib mühim belgelerin iPad ile değiştirilmesine geçilmediyse de bu konuda da düşünceler var. Hatta Alaska Airlines, GoodReader ve PDF ekli iPad’ler kullanmaya başlamış bile.

Alaska Airlines’a göre bu uygulama ile 2.4 milyon kağıt sayfası kurtulacak ve doğaya büyük bir katkı sağlanacak. Öte yandan uçağın taşıdığı ağır kağıt yükü de azalacağından, benzin konusunda da tasarruf sağlanmış olacak.

iPad ile uçuşlar sizce de güvenli olacak mı?

 

ShiftDelete.Net

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme