Toshiba’dan Gözlüksüz 3D TV ve Notebook

Bilgisayar
Toshiba, yeni notebook modelleri Satellite L, Satellite P, Satellite P 3D, Satellite/Satellite Pro/Tecra R Serilerini ve TV modelleri olan 55ZL1 serisi, VL863 serisi, WL863 serisi, SL 833 serisi, DB s...
EMOJİLE

Toshiba, yeni notebook modelleri Satellite L, Satellite P, Satellite P 3D, Satellite/Satellite Pro/Tecra R Serilerini ve TV modelleri olan 55ZL1 serisi, VL863 serisi, WL863 serisi, SL 833 serisi, DB serisi ve UL serisini tanıttı.

Toshiba Bilgisayar ve Görüntü Sistemleri’nin Türkiye Dağıtıcısı TNB A.Ş. Genel Müdürü Aytaç Biter, "TNB A.Ş olarak Toshiba’nın üstün teknolojili yeni notebook ve TV modellerini duyurmanın gururunu yaşıyoruz. AR-GE çalışmalarına yılda yaklaşık 3 milyar dolar harcayan, yeniliklerin öncüsü Toshiba bu seneye hızlı başladı. Toshiba’nın Q2 ve Q3 dönemlerinde pazara sunacağı hepsi birbirinden iddialı en yeni ürünlerini burada basın ve bayilerimiz ile paylaşıyoruz. Amiral gemimiz notebook dışında LCD/LED/3D TV, hard disk, Led aydınlatma ürünleri gibi diğer segmentlerde de iddialıyız. 2011 yılı hedefimiz tüketici elektroniği dahil % 20’nin üzerinde bir artış ile 300 milyon dolarlık bir ciro yapmak. Toshiba Avrupa Bölgesindeki distribütörler arasındaki en başarılı şirket ödülünü 1998’den bugüne defalarca TNB A.ş. kazandı, yaklaşık 3000 adet bayiimiz ile beraber bu başarıyı arttırarak devam ettirmeyi hedefliyoruz." dedi.

Toshiba’nın Kıbrıs Cratos Premium Otel’ de gerçekleştirdiği basın ve satış kanalı toplantısına Toshiba Bilgisayar ve Görüntü Sistemleri’nin Türkiye Dağıtıcısı TNB A.Ş. Genel Müdürü Aytaç Biter, Toshiba’ nın Türkiye’den Sorumlu Satış Müdürü Burçin Sezgen, Toshiba Tüketici Elektroniği Ürünleri Grup Başkanı Takeshi Imai ve Toshiba Tüketici Elektroniği Ürünleri Satış Müdürü Michael Leonhardt hazır bulundu. 2010 yılı değerlendirmesinin yapıldığı toplantıda 2011 hedefleri basın ve bayiler ile paylaşıldı. TNB A.Ş 2010 yılını 240.000 adet dizüstü bilgsayar satışı ile tamamladı. 2011 yılı hedeflerini yüksek tutan TNB A.Ş. , dizüstü bilgisayar satışlarını %20’nin üzerinde bir artış ile 290.000 adede çıkararak pazar payını %15’e yükseltmeyi planlıyor. Tüketici elektroniği dahil ciro hedefi ise 300 milyon USD.

Toshiba’nın ‘Face recognition’ (yüz tanıma) özelliğini taşıyan akıllı ve LED teknolojili UL863 serisi, karşısına geçen kişiyi tanıyarak sevdiği kanalları açıp, tercih edilen renk kalitesi, ses düzeyi, kanal listesi ve kaydedilmiş görüntüleri hazırlıyor. TOSHIBA Places’le de cep telefonlarındaki gibi indirilebilen uygulamalar televizyona giriyor ve CEVO Engine işlemci ise görüntü kalitesini büyük düzeyde iyileştirmesinin beraberinde 2D yayını 3D ‘ye çevirme özelliğine sahip. Gözlüksüz 3D keyfini yaşamak artık mümkün. Toshiba yeni TV serileri ile bir televizyondan daha fazlasını sunarak beklentileri zirveye taşıyor.

VL 3D serisi stereoskopik ekranlı

Toshiba’nın stereoskopik ekranları, LCD ekranın üzerine monte edilmiş bir polarizasyon filtresine sahip. Sinemalarda yaygın olarak rastlanan bu teknoloji sayesinde, VL863 serisi televizyon kullanıcıları pil ya da entegre devre gerektirmeyen gözlükler ile 3D keyfini yaşayabilecekler. Polarizasyon teknolojisi resimleri eş zamanlı olarak hem sağ hem de sol göz için gösterdiğinden, çoğunlukla başka teknolojilerle ilişkilendirilen çapraz karışma (gölgelenme) etkisini ortadan kaldırır. Buna ek olarak, izleyici ekranın tam parlaklığını sürekli olarak algıladığından 3D görüntüler son derece parlaktır.

Blu-ray Player’a sahip ilk modeller DB serisinde

Son derece kompakt bir tasarıma ve entegre Blu-ray Player’a sahip ilk modeller olan DB833 serisi evin her odası için mükemmel bir seçim. Yeni "hepsi bir arada özellikli" cihaz, Pay-TV dekoder özelliği ile CI uygulamasını destekliyor. Ayrıca televizyonun USB girişine takılan taşınabilir bellek gibi uyumlu bir depolama cihazından doğrudan fotoğraf, video ve müzik görüntüleyen veya çalabilen bir ortam yürütücüsü (media player ) olarak hizmet veriyor.

Akıllı ve Kişisel-TV uygulamaları SL833 serisinde buluştu

Kişiselleştirilmiş kullanıcı ayarları veya Toshiba’nın internet üzerindeki içerik ve hizmet platformu Toshiba Places uygulamasına erişim gibi Akıllı ve Kişisel-TV uygulamaları sunan yeni seri, her yaşam şekline uygun geniş ve ekonomik seçeneklere sahip. Dört kişiye kadar kişisel görüntü ve ses ayarının yanı sıra kişisel kanal listesini de kaydederek, televizyon yeniden açıldığında cihaz daha önceden seçilmiş ayarları otomatik olarak yeniden yüklüyor. USB portlardan birine takılan Opsiyonel WLAN aracılığıyla yeni DLNA® sertifikalı televizyonlar kolayca ev ağlarına bağlanabiliyorlar. Bu özellik sayesinde televizyonlar Toshiba’nın internet üzerindeki içerik aktarma, satın alma ve paylaşma platformu olan Toshiba Places uygulamasına bağlanabiliyor.

UL863 serisinde Yüz Tanıma özelliği var

Bu cihazlar "yüz tanıma" özelliği ile televizyon karşısında oturan dört kişiye kadar kullanıcıyı tanıyarak kişisel ayarları otomatik olarak seçebiliyor. Ayrıca UL863 serisi cihazlar Toshiba’nın içerik ve hizmet platformu olan Toshiba Places uygulamasına da erişim sağlıyor. Televizyon ayrıca, kullanıcının tercih ettiği en son ses düzeyini de kaydederek televizyon yeniden açıldığında bu ayarı kullanıyor. Cihazlar, Toshiba Places hizmet ve içerik portfolyosunun yanında, yayın aracılığıyla verilen TV hizmetleri ile genişbant altında verilen hizmetleri sorunsuzca birleştiren açık bir platform olan Avrupa standardı HbbTV 2 özelliğini de destekliyor. Bunlara ek olarak Toshiba yeni televizyon serisine parametre ayarlarını otomatik olarak seçen ayar Otomatik Kalibrasyon (Auto Calibration) aracını da entegre etti.

CEVO-ENGINE özelliğine sahip ilk televizyon

Modeli CEVO-ENGINE özelliğine sahip ilk televizyon. CEVO-ENGINE televizyonlarda yüksek teknolojili uygulama seçeneklerinin gerektirdiği hesaplama gücünü veriyor. Bu uygulamalar, film stüdyosu düzeyinde görüntü kalitesi sunan stüdyo kalitesi izleme teknolojisi "Auto Calibration" ile 2D içeriklerin 3D içeriğe dönüştürülebilmesi gibi ileri 3D özellikleri, televizyon ayarlarının otomatik olarak kişiselleştirilebilmesi için yüz tanıma ve internet tabanlı hizmetlere ve çevrebirimlerine erişim için geniş bağlantı seçeneklerini içeriyor. Kişisel-TV özelliğine sahip televizyonlar, dört kişiye kadar kişisel görüntü ayarlarını ve kanal listelerini kaydedebilme özelliğine sahip. Akıllı-TV fonksiyonlarını da yürüterek, web-tabanlı içerikleri aktarma, satın alma ve paylaşma olanağı tanıyan Toshiba Places uygulamasına erişim sağlıyor.

Zaman

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme