Toshiba’dan buzmavisi laptop

Bilgisayar
Sade bir tasarıma ve Toshiba’nın klasik çizgilerine sahip olan Satellite L955D, öncelikle buz mavisi rengindeki alüminyum gövdesiyle dikkati çekiyor. Windows 8 işletim sistemine sahip olan bu cihazda ...
EMOJİLE

Sade bir tasarıma ve Toshiba’nın klasik çizgilerine sahip olan Satellite L955D, öncelikle buz mavisi rengindeki alüminyum gövdesiyle dikkati çekiyor. Windows 8 işletim sistemine sahip olan bu cihazda 3 adet USB girişi, HDMI, DVD-RW, HD web kamera ve multi kart okuyucu var.

Cihazın ekran genişliği 15.6 inç, ekran çözünürlüğü ise 1366 x 768. Sadece 2.2 kilogramlık ağırlığı onu rakiplerinden daha hafif kılıyor.

Cihazın 4 hücreli pili yaklaşık 6 saatlik kullanıma dayanıyor. Yoğun video izlenmesi veya internet kullanımında ise bu süre 3-4 saate kadar geriliyor.

1.6 GHz AMD işlemciye ve 8GB belleğe sahip olan bu cihaz, standard uygulamaları sorunsuzca çalıştırıyor. Fakat eş zamanlı bir çok uygulamanın açılması durumunda işlemcinin biraz zorlandığını söylemek mümkün.

Cihazın sabit disk kapasitesinde Toshiba oldukça cömert davranmış. 750 GB’lık sabit disk, geniş arşiv tutmak isteyenler için çok önemli bir avantaj.

Numerik tuş takımının da yer aldığı klavyenin kullanımı rahat. Klavyenin hemen altında ise çok fonksiyonlu bir Touch Pad var. Cihazın sahip olduğu SRS HD hoparlörler ise standard bir ses kalitesine sahip. Ürünün piyasa satış fiyatı ise 1500 TL civarında.

Artılar

– Alüminyum gövde

– Uzun pil süresi

– 2.2 kilogram ağırlık

– 750 GB’lık geniş sabit disk alanı

Eksiler

– Düşük ses kalitesi

– Ekran Full HD değil

Sonuç

Toshiba Satellite L955D klasik çizgilere sahip bir laptop. Buz mavisi rengindeki alüminyum kaplama hem de daha sağlam hem de cihazın estetiğine olumlu katkı yapmış. Eğer teknik anlamda çok yüksek beklentisi olmayan, günlük ofis işlemleri yapmakla yetinen bir bilgisayar kullanıcısıysanız Toshiba L955D’yi tercih edebilirsiniz.

Zaman

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme