Tablette Oxford vardı da biz mi okumadık!

Bilgisayar
Deniz Ergürel’in haberi    Yeterli seviyede İngilizce biliyorsanız ve eğitim seviyenizi artırmak istiyorsanız işte önemli bir fırsat… -Apple’ın geliştirdiği iTunes Uni...
EMOJİLE

Deniz Ergürel’in haberi   

Yeterli seviyede İngilizce biliyorsanız ve eğitim seviyenizi artırmak istiyorsanız işte önemli bir fırsat…
-Apple’ın geliştirdiği iTunes University uygulamasıyla, Oxford, Stanford, Yale, MIT ve Berkeley gibi önemli üniversitelerin kapısı herkese açıldı. Uygulama üzerinde yüzlerce üniversiteye ait 500 binden fazla video, kitap ve eğitim materyali bulunuyor. Uygulamada ayrıca New York Halk Kütüphanesi, NASA, TED, Modern Sanat Müzesi (MoMA) gibi önemli kurumların eserlerine ulaşmak da mümkün. Yeterli seviyede İngilizce bilen ve eğitim seviyesini artırmak isteyenler için bulunmaz bir fırsat olan bu uygulama ücretsiz. iTunes University uygulamasına iPad, iPhone ve iPod touch cihazlarından erişilebiliyor. Uygulamayı App Store’dan cihazınıza indirebilirsiniz. (http://bit.ly/KdMwYT)

Uygulama ile erişilebilen dersler arasında Oxford Üniversitesi-Kuantum Mekaniği, MIT Üniversitesi-Algoritmaya Giriş, Kolombiya Üniversitesi-Viroloji, Stanford Üniversitesi-iPad ve iPhone Uygulama Geliştirme, CSIS-Kuzey Kore Liderlik Değişim Süreci gibi oldukça farklı başlıklar var.

Nasıl kullanılıyor?

iTunes University uygulamasını App Store’dan cihazınıza yükledikten sonra ana ekrandan derslere göz atabiliyorsunuz. Burada şimdilik dünya üzerindeki yaklaşık 800 üniversite, enstitü, eğitim ve düşünce kuruluşunun derslerine ulaşmak mümkün. Uygulamada Beyond Campus bölümü altında çeşitli kuruluşların yayınları, dersleri ve konferansları var. K-12 bölümü altında ise ilk ve orta dereceli okulların dersleri mevcut. Kullanıcılar bu başlıklar altında yer alan okul adlarına tıklayıp eğitim materyallerine ulaşabiliyor. iTunes University uygulamasında Oxford, Harvard, Stanford, Berkeley, MIT gibi prestijli üniversitelerin birçok dersi var.

Dünya üniversiteleri var ama Türkiye yok

iTunes University uygulamasının önemli bir özelliği de dünyanın farklı üniversitelerine ait derslerin olması. Uygulamada, Çin’den Beijing Open University, Fransa’dan College de France, Almanya’dan Hamburg University of Technology, İsveç’ten Malmö University, Japonya’dan Hokkaido University, Meksika’dan UNAM gibi farklı ülkelerin üniversitelerinin eğitim materyalleri var. iTunes University uygulaması bünyesinde henüz hiçbir Türk üniversitesinin yer almaması dikkat çekici. iTunes University uygulamasındaki derslerin büyük çoğunluğu İngilizce. Bazı dünya üniversiteleri ise kendi dillerinde dersler sunuyorlar.

Eğer iPad veya iPhone’unuz yoksa bile iTunes University’deki birçok derse bilgisayarınızdan erişmeniz mümkün. Bunun için sadece bilgisayarınızda iTunes’un kurulu olması yetiyor. iTunes’u Apple’ın sitesinden bilgisayarınıza indirebilirsiniz: http://www.apple.com/itunes/download/

Dünyaca ünlü bazı üniversitelerin derslerine şu adreslerden ulaşılabiliyor:

Oxford-http://itunes.ox.ac.uk/

Stanford-http://itunes.stanford.edu/

Harvard-http://www.harvard.edu/itunes

Yale-http://itunes.yale.edu/

Cambridge-http://www.cam.ac.uk/video/itunesu.html

MIT-http://web.mit.edu/itunesu/

Berkeley-http://itunes.berkeley.edu/

Columbia-http://itunes.columbia.edu/

PACE-http://www.pace.edu/ctlt/itunesu

Zaman
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme