Tabletlere Özel Bir Windows Olacak mı?

Bilgisayar
Tablet kullanıcıların ilk tercihi olamayan Windows 7 için tabletlere özel bir sürüm geliştirilecek mi? Microsoft tabletler için yeni bir hamle planlıyor mu? Piyasada bulunan tabletler şimdilik iPad mo...
EMOJİLE

Tablet kullanıcıların ilk tercihi olamayan Windows 7 için tabletlere özel bir sürüm geliştirilecek mi? Microsoft tabletler için yeni bir hamle planlıyor mu?

Piyasada bulunan tabletler şimdilik iPad modelleri ve Android tabanlı modeller olarak ikiye ayrılıyor. Bu iki işletim sistemi dışında, henüz kullanıcılardan büyük ilgi gören ya da başarı yakalamış bir başka sistem bulunmuyor.
 

Çift İşletim Sistemli Tablet mi Geliyor?

Piyasada Windows 7’li bazı tablet modelleri de bulunuyor. Aslına bakılırsa, Android ve iOS’tan çok daha fazla imkan sunan Windows 7, tabletlere özel bir işletim sistemi olmadığından dolayı çok fazla kullanışlı olamıyor.

Windows 7 kullanan bir çok model bulunuyor

Farklı Olmak Gerek

Microsoft’un son dönemin en popüler cihazları olan tabletlerde iyi bir yer edinmek için tabletlere özel bir Windows sürümü çıkarıp çıkarmayacağı merak ediliyor. ARM işlemcilerine destek veren bir sürüm yapacağını duyuran Microsoft’un tamamen tabletler için tasarlanacak bir Windows için henüz beklemede olduğu ortaya çıktı.

Pocket-lint adlı bir site ile röportaj yapan Microsoft İngiltere’nin üst düzey yöneticilerinden Ashley Highfield, Microsoft’tan sadece tabletleri hedef alan bir Windows sürümünün henüz beklenmemesi gerektiğini söyledi.

Highfield, farklılık yaratmadıkları sürece tabletler için özel bir şey yapmayı düşünmediklerini açıklayarak Microsoft’un şu an için tabletlerde Windows 7’yi kullanmaya devam edeceğinin sinyallerini verdi.

Geçtiğimiz sene ortaya çıkan fakat ondan sonra hakkında ses seda çıkmayan Windows Compact 7 ise bu açıklamadan sonra rafa kalkmış gibi gözüküyor.

shiftdelete.net